Kripto para borsası DragonEx para çekmeyi durdurdu, tamamen kapanabilir

Kripto para borsası DragonEx, para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Borsa, faaliyetleri tamamen sonlandırmayı düşünüyor.

Singapur merkezli kripto para borsası DragonEx, OKEx’in para çekme işlemlerini durdurmasının yarattığı güven krizinden sonra kullanıcılarının platformdan toplu olarak para çekmeye başladığını ve bunun da hizmeti derinden etkilediğini açıkladı.

Borsa, resmi açıklamasında kullanıcıların toplu olarak paralarını çekmeye başlamasından sonra geçici bir süre tüm kripto paralarda para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını bildirdi.

Açıklamada, borsanın platformda bu işlemleri tekrar etkinleştirmek için bir yeniden yapılanma planı üzerinde çalıştığı belirtildi. Yetkililer, 2 Kasım’a kadar bu süreci başarılı bir şekilde tamamlarsa yatırma ve çekme işlemleri kaldığı yerden devam ettirilecek. Aksi olursa ise faaliyetler sonlandırılacak.

DragonEx, geçen yılın Mart ayında saldırıya uğramıştı. Bu saldırıda borsadan çalınan kripto paraların mevcut değeri yaklaşık 9 milyon dolar ediyor. Şirket, bir yıldan fazla süren çalışmaların ardından çalınan kripto paraların geri alınamadığını iddia ediyor. Saldırının arkasındaki grubun Kuzey Kore’nin meşhur hacker grubu Lazarus olduğu ileri sürülüyor.

OKEx’te son durum

Geçen cuma gününden bu yana OKEx’te para çekme işlemleri hala yapılamıyor. Borsadan yapılan açıklamada para çekme işlemlerinin en kısa sürede açılması için çalışıldığı, para çekme haricinde tüm OKEx işlevlerinin çalışır durumda olduğu ifade edildi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kripto para borsası DragonEx para çekmeyi durdurdu, tamamen kapanabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...