Kripto para borsası Poloniex’ten sızıntı uyarısı

Poloniex, bazı e-posta adresleri ve şifrelerin Twitter’da yayınlanmasının ardından birçok kullanıcısından şifrelerini değiştirmelerini talep etti.

Bir süre önce TRON kurucusu Justin Sun’un da aralarında bulunduğu bir yatırımcı grubu tarafından satın alınan kripto para borsası Poloniex, çok sayıda kullanıcısından şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Borsadan gönderilen e-postada, birinin Twitter’da Poloniex kullanıcılarının e-posta adreslerinin ve şifrelerinin yer aldığı bir liste paylaştığı, buradaki bilgilerin Poloniex hesaplarına girmek için kullanılabileceği bildirildi.

Veri sızıntıları, 2019 yılında gündemi hack’ler kadar meşgul etti. Aylar önce Binance kullanıcılarına ait olduğu ileri sürülen kimlik dökümanları ve fotoğraflar Telegram üzerinde çarşaf çarşaf yayınlanırken daha yakın zamanda BitMEX’te borsadan kaynaklanan bir hatadan dolayı birçok kullanıcının e-posta adresleri açığa çıkmıştı.

Bu iki büyük borsanın yanı sıra dünya çapında irili ufaklı pek çok kripto para platformu da benzer sorunlarla karşı karşıya kalmıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kripto para borsası Poloniex’ten sızıntı uyarısı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...