Kripto Para Borsasının CEO’su, Cüzdan Şifresini Unuttu: 33 BTC Gitti!

Golix borsasının CEO’su Bitcoin cüzdanının şifresini unuttu.

Ülkesinin en eski kripto para borsalarından olan Golix‘in CEO’su ve kurucusu Tawanda Kembo, borsaya ait Bitcoin (BTC) cüzdanlarından birisinin şifresini unuttuğunu ve bu sebeple 33 BTC’ye artık erişimin olmadığını iddia etmekte.

Cointelegraph kaynağının aktardığı habere göre, Zimbabve’nin aynı zamanda tek kripto para borsası olan platform geçtiğimiz yılın Mayıs ayında cüzdan şifresini unuttuğunu fark etti. Konu hakkında yayın yapan ilgili kaynaklar da şifrenin kaybolduğunu bizzat doğruladı.

33 Bitcoin’e Ulaşılamıyor

Buraya kadar olaylar bir raddeye kadar kabul edilebilir gözükse de, Zimbabve Merkez Bankası‘nın regülasyonlardan dolayı borsayı kapatma emri vermesinden hemen sonra şifrelerin kaybolması, kesinlikle olaylara farklı bir boyut katıyor. Golix o tarihten itibaren müşterilerle olan bütün iletişimini kesiyor ve borsanın müşterilerinin büyük bir kısmı yatırımlarını buradan çekemiyor.

Kembo ise yaptığı bir röportajda müşterilerin fonlarını çekemediği iddiasının yalan olduğunu belirterek, Golix üzerinde para çekme talebinde bulunan insanların yüzde 99’unun hiçbir sıkıntı olmadan bunu yapabildiğini vurgulamakta. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 305.000 dolarlık Bitcoin erişilemez durumda ve Kembo elinde yapılabilecek hiçbir şey olmadığını belirtiyor.

Aslında 2019 yılının başlarında da Kanada merkezli bir borsa olan QuadrigaCX benzer durumlar yaşattı. CEO’su hayatını kaybeden kripto para borsasının soğuk depolama cüzdanlarının şifresi bulunamadı ve kullanıcıların fonları da CEO ile beraber ortadan kayboldu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kripto Para Borsasının CEO’su, Cüzdan Şifresini Unuttu: 33 BTC Gitti!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...