Kripto para devi DCG, kripto para borsası Luno’yu satın aldı

Bünyesinde Grayscale’i de barındıran kripto para devi Digital Currency Group (DCG) Londra merkezli kripto para borsası Luno’yu devraldı.

Digital Currency Group (DCG), açıklanmayan bir meblağ karşılığında kripto para borsası Luno’yu satın aldı.

DCG konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Londra merkezli Luno’nun son yıllarda önemli ölçüde büyüme kaydettiğini ve satın almanın küresel olarak da genişlemelerine yardımcı olacağını belirtti. DCG ayrıca Luno’ya önemli miktarda maddi destek sağlamaya da hazırlanıyor.

Luno, bağımsız olarak ancak DCG’nin yüzde yüz iştiraki biçiminde faaliyet göstermeye devam edecek. Bu anlaşmayla DCG, alt kuruluşarının sayısını 5’e çıkardı. Bunlar; yakın zamanda piyasaya sürülen Foundry, Grayscale Investments, Genesis ve CoinDesk…

İlk yatırım 2014’te

DCG ilk olarak Luno’ya 2014 yılında şirketin ilk evrelerinde yatırım yapmıştı. 2013 yılında kurulan Luno, kısa bir dönemde ciddi büyüme kaydetti ve 400 çalışanlı, 40 ülkeye yayılan ve 5 milyon müşterye sahip olan bir firma oldu.

DCG kurucusu ve CEO’su Barry Silbert de, “Luno, yüksek büyüme potansiyeli olan küresel bir şirket ve bu satın almayla organik olarak daha da büyümek için önümüzde bir fırsat var” dedi.

Luno kurucu ortağı ve CEO’su Marcus Swanepoel de, “Arkamızda DCG’nin tam desteğini hissetmek bizim 2030 yılına kadar 1 milyar kişiye ulaşma ve daha iyi finansal bir sistem yaratma hedefimize çok daha hızlı ulaşmamıza yardımcı olacaktır” yorumunu yaptı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kripto para devi DCG, kripto para borsası Luno’yu satın aldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...