Kripto para ödeme şirketi BitPay, Apple Pay desteği getirdi

Bitcoin ödeme şirketi BitPay, yaptığı açıklama ile ön ödemeli Mastercard seçeneğinin artık Apple Pay’i de desteklediğini bildirdi. 

Şirketten yapılan açıklamada, “Apple Pay ile BitPay kart sahipleri mağazalarda, uygulamalarda ve çevrim içi olarak güvenle alışveriş yapabilirler. Ayrıca henüz fiziksel kartlarını teslim almamış olan müşteriler, sanal kartlarını BitPay Wallet uygulaması üzerinden Apple Wallet’a ekleyebilir ve hemen harcama yapmaya başlayabilirler.” denildi.

Şirket, ilerleyen dönemde Samsung ve Google’ın ödeme hizmetlerini de dahil etmeyi planlıyor.

BitPay’in dünyadan ve Türkiye’den milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Cüzdan uygulaması; Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ether’in yanı sıra dolara endeksli dört stabil kripto para USDC, GUSD, PAX ve BUSD’yi destekliyor.

Son olarak yakın zaman önce yatırım bankacılığı devi RBC, Apple’ın kripto para piyasasına girmesi durumunda ciddi bir gelir ve büyüme elde edebileceğini ileri sürdü. Şirket, Apple’ın öne çıkan güvenlik özellikleriyle piyasa girmesi halinde hızla önemli bir pazar payı elde edebileceğini düşünüyor. Apple, şimdiye kadar kripto paralara uzak durdu ve henüz bu konuda şirketten politika değişikliğine gidilebileceğine dair bir sinyal gelmiş değil.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kripto para ödeme şirketi BitPay, Apple Pay desteği getirdi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...