Kriz anlarında Bitcoin: Silbert’ten ABD-Çin ticaret savaşı, Brexit ve Grexit örnekleri

Digital Currency Group’un (DCG) kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, ABD-Çin ticareti savaşı, Brexit ve Grexit örnekleri üzerinden Bitcoin’in fiyat artışı ile kriz anları arasında bir bağlantı bulunabileceğini ileri sürdü.

Fortune’a konuşan kripto para alanındaki en etkili girişim sermayesi şirketlerinden Digital Currency Group’un (DCG) kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, ekonomik belirsizlik zamanları ile artan Bitcoin fiyatları arasında bir ilişki olabileceğini söyledi. Silbert, Bitcoin’i geleneksel finansal sistemin davranışlarından izole “korelasyonsuz varlık” olarak niteledi.

Silbert, sözlerinin devamında “Ticaret müzakereleri bozulduğunda Bitcoin fiyatının ivmelenmeye ve yukarı çıkmaya başlaması kesinlikle ilginç” dedi.

ABD ve Çin arasındaki müzakerelerin kötüye gitmeye başlaması ve gerilimin tırmanmasıyla Bitcoin, gelişmelerden olumsuz etkilenen geleneksel menkul kıymetlerden farklı hareket etti.

Silbert ayrıca diğer kriz zamanlarında da Bitcoin fiyatlarının yükseldiğine dikkat çekti. DCG CEO’su, “Son beş yıla bakarsanız – Brexit cereyan ettiğinde Bitcoin yükseldi, Grexit’te yükseldi.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Silbert, bu durumun her zaman böyle olmayabileceğini, Bitcoin fiyatlarının düştüğü uluslararası belirsizlik zamanlarına da bol miktarda örnek verilebileceğini ifade etti.

Silbert’in kurucusu olduğu girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group’un portföyünde 100’ü aşkın kripto para ve Blockchain şirketleri bulunuyor. DCG’nin sahibi olduğu dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments’ın ise yönetimi altındaki varlıklarının değeri yaklaşık 2 milyar dolar. Grayscale Investments, dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yüzde 1.15’ini tek başına elinde tutuyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kriz anlarında Bitcoin: Silbert’ten ABD-Çin ticaret savaşı, Brexit ve Grexit örnekleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...