Küresel devlerden kripto para sektörüne ilgi seli: Nike de katılıyor

Son dönemde birçok küresel markada görülen kripto para furyasına Nike de katılıyor. Sporcu ürünleri devinin yaptığı ticari marka başvurusu, şirketin bir kripto para çıkarmayı planlıyor olabileceğine işaret ediyor.

Cointelegraph, küresel spor giyim devi Nike’nin, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanan belgeye göre, “Cryptokicks” için bir ticari marka başvurusu yaptığını bildirdi.

Başvuruda şirketin markayı kripto para cüzdanları ile kripto paralarla ilişkili indirilebilir yazılımların yanı sıra çevrimiçi pazaryeri hizmetleri için düşündüğü görülüyor.

Başvuruda ayrıca şirketin çevrimiçi topluluk üyeleri tarafından kullanılmak üzere dijital bir para birimi ya da token sağlama ile geleneksel olmayan para birimi sistemleri kullanarak işlemlerin tamamlanmasına olanak tanıma planları olabileceği ortaya konuyor.

Bir ticari marka avukatı olan Josh Gerben, Twitter’da Nike’nin başvurusunu analiz etti ve şunları söyledi:

“Bu bir kripto para markası başvurusu gibi görünüyor. Başvuru, Nike’nin Cryptokicks adında bir kripto para çıkarmak istediğini gösteriyor.”

Gerben, başvurunun “1B” esasına göre yapıldığını açıkladı. Bu, şirketin ticari markayı yakın gelecekte kullanmaya niyetli olduğuna dair yeminli bir beyan ibraz ettiği anlamına geliyor.

Nike’nin rakipleri ve kamuoyunun başvuruya itiraz etmeleri için 30 gün süreleri var.

Nike, son dönemde mobil uygulamasına ve sosyal medya stratejisine agresif bir şekilde ağırlık veriyor ve markanın internet sitesine göre, şirketin dijital ticaret faaliyetinin değeri şu anda 2 milyar dolar.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Küresel devlerden kripto para sektörüne ilgi seli: Nike de katılıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...