Kurumsal yatırımcı Bitcoin’e döndü – Kripto fonları 5 hafta sonra artışta

Kurumsal Bitcoin fonlarına 14 milyon dolar geri döndü. Ethereum tabanlı ürünlerse büyük çıkışlar görüyor.

Beş hafta boyunca sürekli çıkış görüldükten sonra, BTC alanına kurumsal yatırımlar geri döndü. Bu süreçte ETH gözden düşmeye başladı.

Kripto yatırım şirketi CoinShares, 24 Ocak’ta yayımlanan haftalık Digital Asset Fund Flows raporunda kurumsal ürünlere giriş yapıldığını açıkladı.

Düşüş sürecinde alımlarını artıran yatırımcılara dikkat çeken rapor, sektöre yeniden giren 14,4 milyon doların, beş hafta içinde ilk kez net pozitif girişe olanak sağladığını belirtti.

Araştırmacılar, girişlerin önemli fiyat zayıflığı döneminde geldiğini bildirerek, yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde “satın alma fırsatı gördüklerini” savundu.

CoinShares’in kendi BTC fonundan sermaye çıkışı devam ederken 21Shares ve ProShares küçük artışlar kaydetti. Hafta içindeki kurumsal yatırım girişlerinin çoğu 13,8 milyon dolarla Bitcoin’de gerçekleşti. Ethereum’da ise 15,6 milyon dolarlık çıkışla dönemin en büyük gerilemesi yaşandı.

CoinShares yedi haftalık ETH çıkışlarının toplamda 245 milyon dolara ulaştığını belirtti. “Yatırımcılar var olan düşüş sürecinde Bitcoin yerine Ethereum’a odaklandı.”

Analist Willy Woo kurumsal fonların geri dönmeye başladığına dair işaretlerin ortaya çıktığını öne sürdü:

Bununla birlikte, rapora dahil edilen fonlar için yönetilen toplam varlıklar (AUM), 2021 yılının ağustos ayının başından bu yana en düşük seviye olan 51 milyar dolarda. AUM, son birkaç ay içinde dayanak varlıkların düşen değerinden dolayı baskı altında. 25 Ocak’taki son güncellemeye göre 30,6 milyar dolarla dünyanın en büyük fonu Grayscale’de bir değişiklik olmadı, ancak fon yüzde 30 civarında rekor indirimle işlem görüyordu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kurumsal yatırımcı Bitcoin’e döndü – Kripto fonları 5 hafta sonra artışta”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...