Ledger’dan donanım cüzdanlarını Web3’e bağlayacak eklenti

Dünyanın en büyük soğuk cüzdan geliştiricilerinden biri olan Ledger, Safari tarayıcısı üzerinde çalışacak ve adı “Ledger Connect” olacak bir tarayıcı eklentisi geliştirdiğini duyurdu.

Ledger’in yeni tarayıcı eklenti özelliği Ledger Nano X ve Mobil Safari’yle uyumlu olacak. Şirketten yapılan açıklamada ayrıca beta güncellemesiyle beraber Ethereum ve Solana uyumluluğunun da geleceği belirtildi.

Nano S için ileriki bir dönem gösterildi

Ledger’ın ilk ürünü olan ve kalabalık kitlelerce hala kullanılan Nano S modeli ile masaüstü desteğinin ileriki dönemde geleceği belirtilen açıklamada, “Hedefimiz, kullanıcılarımızın en kolay ve en güvenli şekilde Web’ü tecrübe etmeleridir. Ledger Connect, kripto para hayatınızı basitleştirecektir” denildi.

Güvenlik katmanı otomatik olarak uyaracak

Son yıllarda kullanıcı varlıklarında bir tehlike oluşturmasa da, gizli kalması gereken bilgilerin sızdırıldığı Ledger, yeni uygulamanın güvenlik konusunda da yüksek seviye kontrol mekanizmasını çalıştıracağını belirtti:

“Ledger Connect ayrıca, sisteme ‘Web3 Check’ adlı yeni bir güvenlik katmanı ekleyecektir. Bir Web3 uygulaması şüpheli göründüğünde, ‘Ledger Connect’ sizi muhtemel güvenlik riskleri konusunda otomatik olarak uyaracaktır.”

“Ortada hack’lenebilecek bir yazılım olmayacak”

Ledger şirketinin ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı olan Charles Hamel de yeni geliştirmeleriyle ilgili olarak, “Ledger Connect’i çıkarmamızın amacı, cüzdan kurulumunu kolaylaştırmak. Bir kullanıcının cüzdanı direkt olarak tarayıcıya bağlandığı için ortada hack’lenebilir hiçbir yazılım bulunmayacak” dedi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ledger’dan donanım cüzdanlarını Web3’e bağlayacak eklenti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...