Lider borsalar bir araya geldi, kripto paraları derecelendirdi: Menkul kıymet mi, değil mi?

Dünyanın lider kripto para borsaları ve şirketleri, kripto paraların menkul kıymet olup olmadıklarını belirlemek için bir derecelendirme sistemi geliştirdi.

Aralarında Coinbase, Kraken, Poloniex’in ana şirketi Circle ve Bittrex’in yer aldığı kripto para şirketleri, kripto paraların menkul kıymet olma ihtimallerinin değerlendirildiği bir sistem geliştirdiler.

Wall Street Journal’da yer alan habere göre sistem, şirketlerin hangi kripto paranın listeleneceğine veya hangi kripto paranın borsada işlem görmemesi gerektiğine karar vermelerine yardımcı olacak.

Borsalar tarafından oluşturulan bu yeni Crypto Ratings Council ile kripto paralar 1 ila 5 arasında derecelendirilecek ve en yüksek değer bir token’ın menkul kıymet olduğunu gösterecek.

Ortaya çıkan son tabloda Crypto Ratings Council, Bitcoin’i 1 olarak derecelendiriyor ve bu kripto paranın menkul kıymet olmadığı anlamına geliyor. Oluşumun diğer üyeleri arasında Anchor Labs, DRW Holdings’in Cumberland birimi, Gensis Global Trading, Grayscale ve Paxos var.

Aşağıdaki tabloda kripto paralara 1 ila 5 arasında verilen değerler gösteriliyor. İlginç bir şekilde burada XRP’ye 4 puan veriliyor ve bu XRP’nin menkul kıymet olma olasılığının yüksek olduğuna işaret ediyor. En yüksek derece ise Maker ile Polymath’a verilmiş durumda. Her iki token da 4.5 puan aldı.

Bir kripto paranın ABD yasaları çerçevesinde menkul kıymet olarak kabul edilmesi, çeşitli yasal yaptırımları beraberinde getiriyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Lider borsalar bir araya geldi, kripto paraları derecelendirdi: Menkul kıymet mi, değil mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...