Litecoin Kullanımı Rekora İlerliyor: Fiyat Neden Sabit?

Litecoin’in yeni anlaşması, kullanım oranını ciddi anlamda arttırdı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi konumundaki Litecoin, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşasa ve yıl boyunca gerilemeyi sürdürse de LTC kullanım oranı kesinlikle iyimser bir şekilde artmaya devam ediyor.

Cryptwerk tarafından paylaşılan grafiğe bakıldığında, sadece bu ay içerisinde 2.100 yeni şirketin Litecoin (LTC) ödemelerini kabul etmeye başladığı ortaya çıkıyor. Şirketlerin ürün ve hizmetler için LTC kabul etmeye başlamaları, LTC kullanımı açısından da önemli bir kilometre taşı olarak öne çıkıyor.

Litecoin Kullanımı Artmaya Devam Ediyor

Yayınlanan verilere göre sadece ABD içerisindeki LTC kabulü ve kullanımı %22,42 seviyelerine kadar ulaştı ve orada 2.100’den fazla LTC kabul eden şirket bulunuyor. ABD’nin devamında ise %7,58’lik oranla Rusya, bunun devamında ise %7,27’lik oranla İngiltere bulunuyor.

Bu da sadece ABD içerisinde değil aynı zamanda Rusya ve İngiltere içerisinde de ciddi bir LTC kullanımı ve kabulü bulunduğunu göstermekte. Litecoin 2019 yılında inanılmaz bir fiyat hareketi sergilese de 2020 yılında kesinlikle pasif kalmış ve yerinde saymıştı. Bunun bir sebebi de LTC topluluğunun ve geliştiricilerinin yeni adımlar atmaması ve girişimlerde bulunmaması olarak bilinmekte.

Buna rağmen Litecoin Foundation devamlı olarak ana akım kabulü arttırmak için yeni adımlar atmakta ve bu strateji işe yarıyor gibi gözüküyor. Litecoin aslında bu gelişmeyi birkaç gün önce verilen Visa banka kartı BlockCard ortaklığı ile de açık etmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Litecoin Kullanımı Rekora İlerliyor: Fiyat Neden Sabit?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...