LUNA için Ocak’ta Twitter’dan uyarmış: “10 dolara düşecek!”

Terra blok zincirinin kripto parası olan LUNA’da büyük çöküş devam ederken, fiyat 5 doların da altına indi. Twitter’daki çok takipçili bir anonim hesabın ise Ocak ayında LUNA için uyarılarda bulunduğu ve “Yeniden 10 dolara düşecek” dediği ortaya çıktı. 

LUNA ve UST’deki sert düşüş devam ederken, LUNA 4.50, UST ise 0.30 dolara kadar inmiş durumda… Bu düşüşler Bitcoin‘i de ciddi şekilde etkiliyor ve en büyük kripto para çarşamba 13:00 saati itibariyle 30 bin 200 dolardan işlem görüyor.

Ocak ayında uyarmış: 10 dolar fırsatı gelecek

Fiyatı adeta çöken LUNA için ise henüz Ocak ayında yani vakfın Bitcoin bile almaya başlamadığı bir dönemde 10 dolar uyarısı yapıldığı ortaya çıktı. Twitter’daki “CryptoKaleo” adlı anonim bir hesap, 8 Ocak günü LUNA’nın 10 dolara düşeceğini belirtmişti:

“2022’de LUNA’da ikinci bir 10 dolar fiyat şans yakalayacaksınız ama muhtemelen almak için yüreğiniz olmayacak”

Do Kwon 200 milyon dolarlık iddia önermiş

O dönem belki de sessiz sedasız geçilen ve bir tartışma olarak hafızalarda kalan tweet’lerin aylar sonra böyle bir çöküşle yeniden ortaya çıkacağı düşünülemezdi ancak LUNA Vakfı CEO’su olan Do Kwon’un da 10 dolar iddialarına sert çıkması da dikkatlerden kaçmadı:

“Tamam, o zaman iddiaya girelim. 2022 yılı sonu için 20 milyon dolar olur mu? Hatta 200 milyon dolara çıkarıyorum bu bahsi… Ya ortaya para koyacaksın ya da susacaksın”

“CryptoKaleo” adlı hesap ise daha sonra Keon’a cevap vermiş ve aslında LUNA’yı proje olarak beğendiğini ve destek olduğunu ancak piyasa düşüşüne karşı güçsüz kalmayacağının garantisi olmadığını belirtmişti. Yani aslında “CryptoKaleo” da, böyle bir çöküşten ötürü fiyat düşüşü beklemiyordu. Ancak onun dediği oldu ve LUNA, 10 doların da altına indi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “LUNA için Ocak’ta Twitter’dan uyarmış: “10 dolara düşecek!””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...