Mahmudov’dan Tether endişelerine prim vermeyen Bitcoin tahmini

Tanınan bir kripto para analisti olan Murad Mahmudov, Bitcoin’e ilişkin son değerlendirmesinde fiyatın daha da yukarıya çıkabileceğini ileri sürdü.

Bazı analistler, Bitfinex ve Tether’le alakalı soruşturmayı takiben Bitcoin’in fiyatı ve kripto para piyasasının kısa vadeli geleceği konusunda endişeye kapılırken bazıları ise gelişmelerden bağımsız olarak Bitcoin’in nereye gideceğini belirlemek için teknik ve eğilimleri incelemeye devam ediyor.

Bunlardan biri kripto para fonu Adaptive Capital’in kurucusu Murad Mahmudov. Mahmudov, yakın zaman önce ortaya koyduğu grafik analizinde Bitcoin’in yakın gelecekte daha fazla yükselmeye hazırlandığını ileri sürdü.

Kripto para borsası Bitfinex’te şu anki uzun-kısa pozisyon oranından, bu oranın Göreceli Güç Endeksi (RSI) seviyesinden ve BitMEX Fonlama ve Prim Endeksi’nden yola çıkan analist, bu üç eğilimin tarihsel olarak bugünkü gibi göründükleri sırada Bitcoin’in yükseldiğini gösterdi.

Bununla beraber bu yükselişler yüzdesel bakımdan tutarsızdı. Benzer durumların bazılarında Bitcoin’in fiyatı sadece yüzde 5’lik bir artış kaydetti fakat tarihsel örnekler, en büyük kripto paranın şu anki seviyesinden daha yüksek bir seviyeye çıkmaya hazırlandığına işaret ediyor.

“Hayatta daima çoğunlukta olmaktan kaçının” diyen Mahmudov, grafik analizine dayanarak Bitcoin’in 6400 dolara çıkabileceğini düşünüyor.

Piyasaya ilişkin son verilere bakıldığında Bitcoin, Bitstamp üzerinde 5150 dolardan işlem görüyor, piyasa kapitalizasyonu 170 milyar doların üzerinde seyrediyor ve Bitcoin’in payı yüzde 54.7’de yer alıyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Mahmudov’dan Tether endişelerine prim vermeyen Bitcoin tahmini”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...