McAfee, Bloomberg’e anlattı: Satoshi Nakamoto ile konuştum

Ünlü yazılımcı John McAfee, Bloomberg’e Satoshi Nakamoto ile konuştuğunu ve kimliğini bir hafta içinde açıklayacağını söyledi. McAfee, daha sonra

Antivirüs teknolojilerinin öncülerinden biri olan John McAfee, Bloomberg’e yaptığı açıklamada Bitcoin‘in yaratıcısı Satoshi Nakamoto ile konuştuğunu ve kimliğini ortaya çıkarmayı planladığını söyledi.

Bununla beraber bunu ne zaman yapacağını belirtmedi. Bloomberg’e bir hafta içinde açıklayacağını söyleyen McAfee, daha sonra kişisel Twitter hesabından ABD’ye iadesi konusunda kendisini riske atabileceğinden dolayı şu anda Satoshi Nakamoto’nun kimliğini açığa çıkarmaktan vazgeçtiğini ifade etti.

Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği, yıllardır çeşitli teorilerle tartışılıyor. Bazı çevreler, Nakamoto’nun öldüğünü iddia ederken McAfee, yaşadığını ve ABD’de ikamet ettiğini öne sürüyor.

Bahamalar’da Bloomberg ile telefon aracılığıyla görüşen McAfee, “Onunla konuştum ve kimliğini açığa çıkarma girişimimden pek hoşnut değil.” diyor.

McAfee’nin tuhaf ve kararsız davranışları, yıllar içinde bir yazılım öncüsü olarak saygın geçmişini gölgede bıraktı ve gerçek Nakamoto’nun izini sürüp sürmediğini bilmek zor. McAfee dışında daha önce birçok kişi Bitcoin’in geliştiricisini ortaya çıkarmak istedi fakat başarısız oldu.

Bununla birlikte McAfee, röportajda bilgisayar korsanlarının peşinde koşarak bir ömür harcadığını ve bu görev için uygun kişi olduğunu söyledi.

McAfee, “İnsanlar bir teknoloji uzmanı olduğumu unutuyor. Ben en iyilerden biriyim.” şeklinde konuşuyor.

Nakamoto’nun en büyük Bitcoin sahiplerinden biri olduğuna inanılıyor ve kendisi ile ilişkilendirilen bir cüzdanda 1 milyon BTC’si bulunduğu söyleniyor. Mevcut fiyatlarda bu Bitcoin’lerin değeri, 5.6 milyar dolar ediyor. Bitcoin’in yaratıcısı, en büyük kripto paranın 20,000 dolara çıktığı Aralık ayından “Dünyanın en zengin 50 kişisinden biri” olarak anılıyordu.

Nakamoto’nun Bitcoin’leri, 10 yıldır hareket etmediğinden çoğu insan onun öldüğünü varsayıyor. McAfee, Nakamoto’nun Bitcoin’in teknik belgesini yazdığını, daha sonra ertesi yıl piyasaya sürülecek olan kripto parayı geliştirmek için bir grup insanla iş birliği yaptığını söyledi.

Son olarak McAfee, “Hayatım boyunca dünyanın en iyisi olan insanları izliyor ve kimliklerini gizliyordum. Satoshi’yi bulmak benim için çocuk oyuncağıydı.” dedi.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “McAfee, Bloomberg’e anlattı: Satoshi Nakamoto ile konuştum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...