Meksika’nın en zengin ikinci ismi Bitcoin aldığını açıkladı

Varlıklarının bir bölümüyle Bitcoin alanlara şimdi de Meksika’nın en zengin ikinci insanı olarak gösterilen Ricardo Salinas Pliego da eklendi. 

MicroStrategy, Square gibi kurumsal şirketlerin yanında Paul Tudor Jones gibi büyük yatırımcıların, varlıklarının bir bölümüyle Bitcoin aldıkları biliniyordu. Bu kişilere şimdi de Meksika’nın en büyük ikinci zengini olarak gösterilen Ricardo Salinas Pliego da eklendi. Pliego, Twitter’dan yaptığı açıklamada, kendisine sürekli Bitcoin’in sorulduğunu belirtti ve “Evet likit portföyümün yüzde 10 Bitcoin’de” dedi.

“Bitcoin, paranızı, devletin el koyma ihtimaline karşı korur” diyen Pliego ayrıca en büyük kripto parayı en iyi şekilde anlamak için “El Patron Bitcoin” kitabını önerdi.

ABD’nin ünlü borsası Kraken’in büyümeden sorumlu yöneticisi Dan Held’in Pliego hakkında attığı “Meksika’nın en zengin kişilerinden biri tüm varlığının yüzde 10’unu Bitcoin’de tutuyor” sözlerine yine Twitter’dan yanıt veren Pliego, “Dan, gönderdiğiniz bültenleri seviyorum. zaten üyeyim ancak tüm varlığım değil, likit varlığımın yüzde 10’u Bitcoin’de” dedi. Pliego, yüzde 90’lık kalan likit varlığının ise değerli metallerde olduğunu belirtti.

Son dönemde enflasyonla boğuşan Latin Amerika ülkelerinde bu krizi en ağır şekilde yaşayan ülke ise Venezuela… Hiperenflasyonun olduğu ülkede Maduro yönetiminin de kripto paralarla ilgili ciddi adımlar attığı biliniyor.

“İtibari para birimlerinin hiçbir değeri yok”

Pliego, Bitcoin’le ilgili Tweet’ini atmadan önce ise bir başka tweet’te, hükumetin verdiği paranın hiçbir değeri olmadığını belirtmiş ve yatırımların her zaman çeşitlendirilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Salinas Grup’un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Pliego; telekomünikasyon, medya, finansal hizmetler ve perakende satış mağazalarında pay sahibi bir iş adamı olarak biliniyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Meksika’nın en zengin ikinci ismi Bitcoin aldığını açıkladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...