Merrill Lynch analisti: Bitcoin, küresel kriz paniğinin alevlendiğini gösteriyor olabilir

Bank of America Merrill Lynch’in baş yatırım stratejisti Michael Hartnett’a göre Bitcoin’in son zamanlardaki rallisinin küresel yatırımcıların resesyon endişesi taşıdığı sırada gelmesi tesadüfi değil.

Bank of America Merrill Lynch’in baş yatırım stratejisti Michael Hartnett’a göre Bitcoin fiyatının bu yıl 8000 dolara ani yükselişi, küresel kriz korkularının arttığını gösteriyor olabilir.

İlginç bir şekilde Hartnett, küresel yatırımcıların Bitcoin’e istikrarsızlık zamanlarında güvenli liman olarak gördükleri için değil, yüksek riskli, yüksek kazançlı yatırımlar aradıkları için yatırım yaptığını söylüyor.

Görüşlerini bir müşteri notunda paylaşan stratejist, 2008’den beri düşük faiz oranlarının tahvil getirileri üzerindeki etkisinin yatırımcıları kârdan mahrum bıraktığını ve özel sektör tahvilleri, gelişen piyasalar ve kripto paralar genelinde küresel bir “açgözlü ticaret”e yönlendirdiğini savunuyor.

Business Insider’da yer alan konuyla ilgili habere göre Hartnett, yatırımcıların yakında gerçekleşmesi beklenen resesyonda birikimlerini kaybetmekten korktuklarını ve servetlerini artırmak için yüksek getiri arayışına girdiklerini ileri sürüyor.

Ayrıca Hartnett, Bitcoin’in son rallisinin negatif getirili devlet tahvillerinin 2016’dan beri ilk kez 12 trilyon doları aşmasının ardından meydana gelmesini dikkat çekici buluyor. Analist, kripto paranın 8000 doların üzerine tırmanmasının negatif getirili tahviller dünyasına olan inancı doğruladığının altını çiziyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Merrill Lynch analisti: Bitcoin, küresel kriz paniğinin alevlendiğini gösteriyor olabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...