Mesajlaşma devinin kripto parası Japon yatırımcılara açıldı

200 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan mesaj uygulaması devi LINE’ın yan kuruluşu BITMAX, borsa token’ınını ilk kez Japonya pazarına açtı.

LINE’ın LVC şirketi tarafından yönetilen BITMAX, Japonya’da LINK’i (LN) müşterilerine sunan ilk kripto para borsası oldu. Token daha önce LVC’nin ABD’deki borsası olan Bitfront’ta listelenmişti. Borsa, Japon kullanıcıların erişimine ise kapalı.

Token, 2018 yılında LINE’ın aylık 84 milyondan fazla olan aktif kullanıcısı için bir ödül teşvik programı çerçevesinde çıkarılmıştı.

Bu politikayla şirket, LINE ağı üzerinden hizmet alan müşterilerin merkeziyetsiz uygulamalar ya da dapp’ları kullanmaları karşılığında LN token kazanmalarını sağlayan bir ekosistem oluşturmak istiyor.

Chainlink benzerliğine dikkat

Öte yandan LINK (LN) token’ının, merkeziyetsiz finans ‘oracle’ ağı olan Chainlink’in aynı isme sahip olan token’ı LINK ile karıştırılmamalı.

LINE’ın token’ı, daha önce firmanın özel blok zincir ağı aracılığıyla yayınlanmış ve Ağustos 2018’de Bitfront borsasında (eski adıyla Bitbox) listelenmişti.

LN token’ın listelendiği BITMAX borsasında Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin de alınıp satılabiliyor.

Bilindiği üzere LVC, LINE’ın kripto paralar ve blokzincir bağlantılı işlerle ilgili yönetim şirketi. Firma, Japonya Finansal Hizmetler Kurumu’ndan (FSA) lisans aldıktan sonra 6 Eylül 2019’da BITMAX borsasını açmıştı.

2019 rakamlarına göre çoğunluğunu Japon kullanıcıların oluşturduğu LINE’ın dünya çapında 217 milyon kullanıcısı var.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Mesajlaşma devinin kripto parası Japon yatırımcılara açıldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...