Miami belediye başkanından Çinli Bitcoin madencilerine davet

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Miami belediye başkanı Francis Suarez, Çin’de zorlu şartlarda çalışan madencileri şehrine çağırdı. 

Miami’nin Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destekle bilinen belediye başkanı Francis Suarez, kapılarının Çin’den ayrılmayı bekleyen madencilere açık olduğunu söyledi.

CNBC’ye konuşan Suarez, şehrin ciddi bir nükleer güç kullanım potansiyeli olduğunu belirtti ve “Birçok şirketle irtibat halindeyiz. Onlara ‘Gelin burada çalışın’ diyoruz” dedi.

“Nükleer enerji temiz ve uygun maliyetli”

Kripto paralara olan güvenini yıllardır açıkça belirten ve özellikle ABD hükumetinin 1.9 trilyon dolarlık destek paketini açıklamasından sonra Bitcoin ve Ethereum yatırımlarına başlayan Miami belediye başkanı ayrıca, şehrin temiz ve ucuz bir enerji kaynağı olarak nükleer enerjiye de güvendiğini vurguladı.

Çalışma İstatistikleri Bürosu da, Miami’de saatlik kilovat elektrik maliyetinin ortalama 10.7 cent, bu rakamın ülke ortalamasında ise 13,3 sent olduğunu bildirdi. Miami şehri elektriğinin bir bölümünü bir nükleer santralden alıyor.

“Bu işler bir günde olmaz”

Tüm bu plânların bir günde tamalanabilecek işler olmadığını da belirten Francis Suarez, “Bir madencilik tesis kurmak, veri merkezi kurmaya benzer. Ve bunlar bir günde olacak işler değil.

“Devletler kripto paralara karşı değil”

Kripto para evreni genelde devletlere karşı bir oluşum olarak gözükse de Suarez bu yoruma katılmadığını belirtti:

“Ben de bu yüzde kripto para trenine bindim. Devlet kripto paraları bitirmeye çalışmadı. İnsanlar bunu gördü ve bu yüzden çok büyük ilgi gösterdiler. Bu sektör ile insanların yaşamı değişebilir. Yapmayı düşündüklerimiz Miami için çok önemli”

Florida eyaletinin bir şehri olan Miami, kısa süre önce şu ana kadarki en büyük Bitcoin buluşmalarından birine ev sahipliği yapmış ve tüm dünyadan binlerce kişiyi biraraya getirmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Miami belediye başkanından Çinli Bitcoin madencilerine davet”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...