Michael Novogratz: Büyük müşterilerimiz hiç Bitcoin satmadılar

Kripto para varlık yönetim şirketi Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin’de yaşanan bugünkü büyük düşüşü değerlendirdi.

Çin etkisi altında büyük düşüşü devam eden Bitcoin 22 Haziran itibariyle 30 bin doların da altını görürken ünlü yatırımcı Mike Novogratz’dan değerlendirme geldi.

ABD ekonomi kanalı CNBC’de düşüşü yorumlayan Novopgratz’ın açıklamaları şu şekilde:

“Xi otoriterliği temsil ediyor”

Çin’in getirdiği yasaklar çok büyük bir perakende yatırımcı kitlesinin satışına yol açtı. Büyük tasfiyeler gördük. Her geçen gün Xi’nin (Jinping) ülkesindeki ekonomiyi tamamen kontrol etmeyi istediği daha çok ortaya çıkıyor. Tamamiyle otoriterliği temsil ediyor. Bitcoin ise özgürlük demek. Bazıları bunların Avrupa ya da Amerika’da da olabileceğini söylüyor. Bunun cevabı kesinlikle hayır.

“Büyük yatırımcılarımız satış yapmadılar”

Kripto para evrenine her geçen gün yeni katılımlar oluyor. Geçtiğimiz günlerde birkaç büyük emeklilik fonuyla da görüşmelerde bulundum. 60 bin dolarda olduğumuz zamanlardan daha az mutluyum ancak gergin değilim. Gidişatın iyi yönde olduğunu düşünüyorum. Büyük yatırımcılarımızın hiçbiri ellerindeki Bitcoin’leri satmadılar.

“Bir sonraki destek seviyesi 25 bin dolar”

Bir süre 30 bin doların altına inip, üzerinde kapanışlar da yapabiliriz. Ancak 30 bin dolar gerçekten aşağıya doğru kırılırsa o zaman bir sonraki destek seviyesi 25 bin dolar olur.

“Asya’dan Batı’ya geçiş olacak”

Asya’dan modern dünyaya bir geçiş olacağı fikrindeyim. Ben her zaman portföyümü 5 senelik hazırlıyorum. Şu anda piyasayı izliyorum.

“Kurumlar alım fırsatını değerlendirecek”

Artık ekosistem çok tecrübeli. Bankalar kendi kripto para projeleri için çalışıyorlar. İlk başlarda alım yapmayan kurumsal alıcılar bu fırsatı değerlendirecektir diye düşünüyorum.

Çinliler de Bitcoin almanın yolunu bulacaktır. Onlar zaten kripto para endüstrisi için çok önemli bir topluluk. Otoriter rejimlere karşı her zaman varlıklarını korumak istemişlerdir. Bakın, şu anki başkan bile kızını Harvard’a yolladı. Bir öncekinin çocuklarının Amerikan pasaportu vardı. Onlar da açıkçası hangi tarafın doğru olduğunu biliyorlar.

“Regülasyonlar iyi olacak”

Bence regülasyonlar gelecek. Gary Gensler çok akıllı bir adam. Getireceği regülasyonlar da akıllıca olacaktır. Bu yüzden regülasyonlar kurumsal şirketler için dramatik değil, iyi olacak.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Michael Novogratz: Büyük müşterilerimiz hiç Bitcoin satmadılar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...