Michael Saylor: Bitcoin Bugün Birçok Varlıktan Daha Az Volatil

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin volatilite oranının diğer varlıklara kıyasla bugün daha düşük olduğunu söyledi. 

Michael Saylor, Bitcoin fiyat volatilitesi hakkında yorum yaparak Bitcoin destekçilerinin volatilite için özür dilemeyi artık bırakmaları gerektiğini belirtti. Saylor’un paylaştığı gönderi, 3 binin üzerinde beğeni ve yüzlerce yorum aldı.

Saylor’ın Bitcoin’in birçok endeks, emtia ve ünlü şirket hisselerinden daha düşük volatiliteye sahip olduğuna dikkat çekmesi U.Today’in haberine de konu oldu. Haberde, Bitcoin’in 2019 Aralık ayından bu yana, 12 Mart tarihindeki düşüş hariç, çok keskin fiyat hareketi görmediği ifade edildi. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının son dönemde kademeli olarak yükselişini sürdürdüğü belirtildi.

Bitcoin volatilite grafiği neler söylüyor?

22 Ekim tarihinde 11.800 dolar seviyesinden yükselişe geçtiği belirtilen Bitcoin, 5 Kasım tarihinde 15 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. 16 bin dolara yaklaşan Bitcoin, güncel CoinGecko verilerine göre şu anda 15.387 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde ise % 0.4 oranında düşüş yaşadığı görülebiliyor. Peki Bitcoin’in yıllar içerisindeki volatilitesi nasıl bir görünüme sahip? Skew verilerine göre, son 3 ay içerisinde BTCUSD paritesinde görülen realized (satış sonrası) volatilite değişimi aşağıdaki gibidir:

Bitcoin’in tüm yıllara ait realized volatilite grafiği ise aşağıdaki net olarak görülebilir:

 

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Michael Saylor: Bitcoin Bugün Birçok Varlıktan Daha Az Volatil”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...