Microstrategy’den 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi

Yazılım şirketi Microstrategy, daha fazla Bitcoin satın alabilmek için toplamda 400 milyon dolar değerinde tahvil ihraç edeceğini duyurdu. Microstrategy, Bitcoin’e ilk kez geçen yılın ağustos ayında yatırım yapmaya başladı.

Michael Saylor yönetimindeki Microstrategy, pazartesi günkü açıklamasına göre 400 milyon doları kalifiye kurumlardan oluşan özel bir yatırımcı grubundan toplamayı planlıyor. Şirket, ihraç ettiği tahviller üstünden elde edeceği net geliri tamamen Bitcoin satın almak için kullanacağını belirtti.

Bitcoin ile birlikte hisseler de değerlendi

Microstrategy; kripto para piyasasına Ağustos 2020’de 250 milyon dolarlık, Eylül 2020’de 175 milyon dolarlık Bitcoin alarak giriş yaptı. O zamandan beri yatırımlarını sürdüren şirket, bilançosunda toplamda 92.079 tane Bitcoin tutuyor.

Michael Saylor tarafından yapılan paylaşıma göre şirket bu Bitcoinleri ortalama 24.450 dolardan satın aldı ve toplam maliyeti 2.25 milyar dolar oldu. Bitcoin rezervine 3.3 milyar dolarlık bir değer biçiyor.

Temmuz 2020’nin sonunda 123 dolar olan Microstrategy hissesi (MSTR), geçen hafta borsayı 484,67 dolardan işlem görerek kapattı. Şirket hisseleri, Bitcoin almaya başladığı dönemden beri %290’dan fazla değer kazandı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Microstrategy’den 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...