Milyonluk Bitcoin adresleri 20,000’i geçti

En az 1 milyon dolarlık Bitcoin tutulan adreslerin sayısı bugün 20 bin eşiğini aştı.

Bitcoin’deki fiyat artışı ve büyük yatırımcıların Bitcoin satın almasıyla birlikte en az 1 milyon dolarlık Bitcoin tutulan adreslerin sayısı, 2018 yılının Ocak ayından beri görülmeyen seviyelerde geziyor.

Kripto para veri platformu Glassnode’un paylaştığı bilgilere göre, 1 milyon dolar ve daha fazla değer de Bitcoin saklanan adres sayısı 20 bini geride bıraktı.

Bitcoin fiyatının 13 bin 880 dolarla bugünküne göre daha yüksek seviyelerde seyrettiği 2019 yılının Haziran ayında bu rakam yine 20 bin civarındaydı fakat mevcut rakamın da altındaydı. Rakam, fiyatın 3 bin dolar seviyelerine gerilediği 2018’in sonlarında da 5 bine inmişti.

1000 BTC tutulan adresler rekor kırdı

Öte yandan en az 1000 Bitcoin tutulan adreslerin sayısı da tüm zamanların rekorunu kırdı. Son veriler, bu kapsamda 2 bin 231 BTC adresinin bulunduğunu gösteriyor. Önceki rekor, birkaç gün önce, 23 Ekim’de 2 bin 229 ile gerçekleşmişti.

Son dönemde Bitcoin, enflasyona karşı bir korunma aracı olarak giderek daha fazla tercih edilmeye başlandı. MicroStrategy ve Square gibi şirketler ABD Doları’nın risklerine karşı rezervlerini Bitcoin ile çeşitlendirdi. Bitcoin’e yatırım yapmış olan bazı yatırımcılar ise pozisyonlarını artırmayı seçti. Geçtiğimiz günlerde Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, yatırım porföyünün yüzde 50’sini Bitcoin’e taşıdığını açıklamış ve bu kararı için üç neden olduğundan söz etmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Milyonluk Bitcoin adresleri 20,000’i geçti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...