Morgan Stanley: Bitcoin’in fiyat hikayesi, Nasdaq’dan 15 kat daha hızlı ilerliyor

Morgan Stanley’nin düşünceleri
Bitcoin fiyatları, 2000 yılında Nasdaq’a şaşırtıcı derecede benzer bir şekilde davranıyor, Morgan Stanley 19 martta ki notunda müşterilerine bu şekilde iletti. 2000 yılında Nasdaq ve günümüzün Bitcoin’i, her ikisi de ayı piyasaları önünde en “coşkulu” dönemlerinde 250 ila 280 oranında artış gösterdi.

Morgan Stanley’de stratejist olan Sheena Shah: “Bitcoin , bu hızın yaklaşık 15 katıydı” dedi.

Benzer fiyat hareketleri yaşanıyor
Shah, CNBC ‘nin aktardığına göre:

Nasdaq’ın 2000’deki ayı piyasasında beş fiyat düşüşü yaşadı ve bu oran şaşırtıcı bir şekilde, benzer bir oranla, yüzde 44’lük artış gösterdi.

Karşılaştırma, en büyük kripto para biriminin aralık 2017’de 20.000$ seviyesine ulaşmasından bu yana, iki ay sonra %70’e varan düşüşe kadar, Bitcoin ’in şu anki fiyat davranışını açıklamak için finansmanındaki en son girişimdir.

Goldman Sachs gibi oyuncular, Bitcoin’in fiyat balonunda yer aldıklarını açıkladılar. Şirket, şubat 2018’de iddia edilen kripto para birimi balonunun patlamasının küresel GSYİH’nın yaklaşık %1’ini etkileyeceğini iddia etti.

G20 Zirvesi ve olumlu haberler
BTC/USD bu hafta yaklaşık 8.000 dolar civarında dalgalanmaya devam ediyor. Bu hafta G20 Zirvesi öncesinde düzenleyicilerden alınan yorumların ardından 24 saat içinde fiyatlar neredeyse 1.000 dolar artarken, kripto paralar küresel finansal istikrar için bir tehdit oluşturmuyor.

Bu arada, Bitcoin ve Nasdaq korelasyonunun açıklamasını sürdüren Morgan Stanley, altcoin Tether’ın (USDT) ihracı ve alım satımına dikkat çekti.

Tether (USDT)
Belirgin olarak 1$’a sabitlenen Tether, üretimdeki dalgalanmaların Bitcoin fiyat hareketlerine katkıda bulunduğu ortaya çıktıktan sonra hem endüstri hem de yasal inceleme altındaydı.

Bununla birlikte, firma USDT kullanımının “ilginç bir gelişme” olduğunu söylüyor. Notlarına ek olarak:

Gelecek yıllarda, piyasa odağımızın, kripto para birimleri & tokenlar arasındaki çapraz ticarete doğru giderek artabileceğini düşünüyoruz.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Morgan Stanley: Bitcoin’in fiyat hikayesi, Nasdaq’dan 15 kat daha hızlı ilerliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...