Nasdaq şirketi Marathon, tek seferde 70 bin Bitcoin madencilik cihazı aldı

Nasdaq borsasında listelenen ve aynı zamanda Kuzey Amerika bölgesinin en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Patent Group, 170 milyon dolarlık madencilik cihazı satın aldığını duyurdu.

Şirket, madencilik makineleri üreticisi Bitmain’den tam 70 bin Antminer S-19 ASIC cihazı satın aldı. Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik makine üreticisi olarak görülen Bitmain’den alınan bu cihazlarla birlikte Marathon Patent Group, cihaz sayısını tam 3 katına çıkarmış oldu.

Konuyla ilgili olarak yönetim kurulu başkanı ve CEO Merrick Okamoto, şu ifadeleri kullandı:

“Bu sipariş Bitmain’in tek seferde, hem dolar hem de cihaz sayısı bakımından aldığı en büyük S-19 ASIC cihaz siparişidir. “

İkinci el madencilik cihaz fiyatlarının bile 2 katına çıktığı bir ortamda Bitmain geçtiğimiz günlerde sipariş takviminin dolu olduğunu ve en erken teslimatın şu anda Temmuz 2021 tarihine verilebildiğini açıklamıştı. Marathon da 7 bin makinelik ilk bölümün Temmuz 2021’de ve son teslimatın da Aralık 2021’de yapılacağı bilgisini verdi. Şirket ayrıca, yeni siparişlerin son bölümünün alınmasıyla birlikte 103 binden fazla cihaza sahip olacağını ve böylece toplam madencilik kapasitesinin saniyede 10.36 exahash’e ulaşacağını belirtti.

Hisseler haftayı büyük bir yükselişle açtı

Marathon hisseleri ise dün, cuma kapanışına göre yüzde 30’luk müthiş bir yükselişle haftayı açtı ve şu anda yaklaşık 12.5 dolardan işlem görüyor. Siparişin Bitcoin’in üst üste ciddi fiyat rekorları kırdığı bir dönemden sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

Dünyanın en büyük madencilik şirketi olan Bitmain geçen sene patronların “taht kavgaları”yla gündeme gelmiş, Micree Ketuan Zhan ve Luyao Liu fiziksel olarak da şirket içinde birbirlerine girmişlerdi. Hatta mahkemeden kendi lehine çıkan bir kararın ardından Zhan korumalarıyla birlikte Bitmain merkezine gidip adeta baskın düzenlemişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Nasdaq şirketi Marathon, tek seferde 70 bin Bitcoin madencilik cihazı aldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...