NYDIG, kripto para yatırımı için tek bir yatırımcıdan 100 milyon dolar aldı

New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), biri yüzde 100 Bitcoin’e ayrılmak üzere iki kripto para fonu için 150 milyon dolar topladı.

Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e olan ilgisi devam ederken, New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), kripto para yatırımı yapılacak iki fon için tam 150 milyon dolar topladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’te yer alan iki dosyaya göre; 1. NYDIG Dijital Varlıklar Fonu 50 milyon dolar, aynı isimdeki 2. fon da 100 milyon dolarlık yatırım topladı.

CoinDesk’in haberine göre; 1. fon tamamen Bitcoin’e yatırım yapıyor ve bu fon NYDIG’nin büyüyen kurumsal ilgi çerçevesinde BTC’de yükseliş bekleyen müşterilerine sunduğu en son ürün. İkinci fonun da, yüzde 100 Bitcoin’e yatırım yapıp yapmayacağıyla ilgili bir bilgi ise verilmedi.

İki fonu da ‘derin cepliler’ aldı

Burada ilgi çeken konu ise, fonların büyüklüğünden çok onları alanlar. 50 milyon dolarlık ilk fona, iki isimsiz yatırımcı katılırken, diğer büyük fonun ise tamamını tek bir yatırımcının aldığı belirtildi. İki fonun “derin cepli oyuncular” tarafından alınması ise 2020 boğa koşusundaki kurumsal yatırımcı tezini açıkça doğruluyor. Şirketlerin yavaş yavaş Bitcoin alması, hatta bazılarının rezerv olarak BTC’yi tercih etmesi, CNBC gibi kanallarda sürekli bu konuların haber yapılması ve devamlı olarak artan kurumsal ilgi Bitcoin’i, sadece 2 gün önce yeni en yüksek seviyeye taşıdı ve 2017 yılı Aralık ayındaki rekor tazelendi.

Kripto para yatırımcılarının NYDIG’ye gelmelerinin ise bir tesadüf olmadığı aslında sektör içindeki oyuncular tarafından biliniyor. 2017’de 10 milyar dolarlık Stone Ridge Varlık Yönetimi’nin dışına itilen NYDIG, daha sonra kurumsal kripto para yatırımcılarına hizmet sunmak için bu konuda çok tecrübeli bir isim olan ve BitLicense’ın mimarı Benjamin Lawsky’yi kadrosuna katmış ve ekibin oluşturulması için 50 milyon dolar harcama yapmıştı.

NYDIG, Ekim ayında da büyüme sermayesine 50 milyon dolarlık bir ek katkı yapmıştı. Şirket şu anda, serbest yatırım fonu ve emeklilik fonu sahibi müşterilerinin yanında bankalar ce varlıklı müşterilerine saklama, yönetim, yatırım ve özel broker’lık hizmetleri sunuyor.

NYDIG’nin, 506(c) kuralı çerçevesinde kripto ürünlerini sunma eğilimi bu iki fonla devam etti ve gelen haberler firmanın bu politikasını sürdüreceği yönünde…

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “NYDIG, kripto para yatırımı için tek bir yatırımcıdan 100 milyon dolar aldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...