PayPal, engelleri kaldırdı, Bitcoin ve kripto para hizmetini tüm ABD’ye açtı

PayPal, Ekim ayının sonlarında devreye aldığı kripto para alım satım ve saklama hizmetlerini bekleme listesi olmaksızın tüm ABD’li kullanıcılara açtı.

Ödeme devi PayPal, kripto para hizmetlerini tüm uygun ABD’li kullanıcılara açtığını duyurdu. Hizmetin ilk olarak devreye girdiği zamandan bu yana uygulanan bekleme listesi uygulaması kaldırıldı.

Açıklamada, “ABD’deki tüm uygun PayPal hesap sahipleri, artık doğrudan PayPal ile kripto para satın alabilir, saklayabilir ve satabilirler.” denildi.

Geçtiğimiz günlerde PayPal yöneticileri, şirketin kripto para hizmetlerine büyük bir talep olduğunu bildirmişlerdi. PayPal CEO’su, talebin beklenenin 2-3 katı olduğunu ifade etmiş, bu “inanılmaz” talep karşısında çok şaşırdıklarını belirtmişti.

Haftalık limit 20 bin dolara çıkarıldı

Bu arada PayPal, ilk olarak 21 Ekim’de duyurduğu kripto para hizmeti için haftalık 10 bin dolarlık bir limit belirlemişti. Bu limit de 20 bin dolara yükseltildi. PayPal’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Müşterilerimizin büyük talebinden dolayı haftalık kripto para satın alım limitini 10 bin dolardan 20 bin dolara çıkardık.” denildi.

PayPal, bir yandan kripto para alım satım ve saklama hizmeti verirken bir yandan da kripto para şirketleriyle satın alım için görüşüyor. Bu şirketlerden birinin sektörün önde gelen şirketlerinden BitGo olduğu ifade ediliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “PayPal, engelleri kaldırdı, Bitcoin ve kripto para hizmetini tüm ABD’ye açtı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...