Petro Ön Satışı 735 Milyon Doları Buldu, Petro Nasıl Alınır?

Venezuela’nın Petrol Destekli kripto parası Petro, ön satışı 735 Milyon Doları buldu.

Venezuela, petrol detekli kripto parasının ön satışının ilk gün 735 milyon doları bulduğunu açıkladı. Hükümet alıcılar için ayrıca bir el kitabı yayınladı ve alıcıların “sert para birimleri ve kripto para birimlerini kullanabileceğini, ancak bolivarın geçerli olmayacağını” doğruladı.

Petro Ön Satışları Başladı
Petro’nun petrol destekli kripto parasının özel ön satış kararı, 20 Şubat günü sabah 8: 30’da (Venezuela saat 04: 00 UTC) PTR’nin teknik incelemesine göre planlandı. Ancak 20 Şubat yerel saati ile gece yarısı saatlerinde hükümet, kripto paranın ön satışının başlamış olduğunu ve yatırımcılar için el kitabının yanı sıra kara para aklamayı önleme (AML) ve uyumluluk el kitabını da yayınladığını açıkladı.

Ön satış aşamasında, whitepaper’a göre toplam 82,4 milyon PTR piyasaya sürülecek. Ülkenin başkan yardımcısı Tareck El Aissami, Pazartesi günü Miraflores Sarayı’ndan, “Petro, Venezuela vatandaşları ve diğer yabancı uyruklu kişiler tarafından satın alınabilir.” diyerek satışın başladığını doğruladı.

Kripto para müfettişi Carlos Vargas ise şunları söyledi:

Ön satış ve ilk teklif fiat para birimleri ve kripto para birimleri cinsinden yapılacak, ancak bolivar olmayacak… Bizim sorumluluğumuz, kripto parayı (PTR) en iyi ellere geçirmektir. Daha sonra ikincil bir pazar ortaya çıkacak.

İlgilenen alıcılar, Eyalet şefinin verdiği Ethereum adresine özel emir vermek üzere Etherdelta platformunu ziyaret edebilirler. Bununla birlikte, yazı yazıldığı sırada fiyat çizelgesinde hiçbir fiyat gösterilmedi. Bu, kullanıcıların satın alma işlemlerini tamamlamasını engelleyen bir teknik aksaklık olabilir.

Üniversite Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Hugbel Roa’ya göre, petro web sitesine gelen trafik, yerel saat dilimi gece yarısından kısa süre sonra “Venezuela kriptoparasının ön satışının küresel duyurusu ile beş katına çıktı” dedi.

Teknik zorluklara rağmen Venezuela’nın cumhurbaşkanı Nicolas Maduro şöyle dedi:

“Venezuela, Petro ön satışı ilk gününde 735 milyon dolara ulaştı.”

Petro Nasıl Alınır?
Web sitesine göre, Petro satın almak için gereken tek şey, bir dijital petro cüzdanı açmak. “Cüzdanınız bir kere açıldığında, cüzdanınıza PTR aktarmak isteyen herkesle paylaşabileceğiniz bir e-posta adresi oluşacak. Bu e-posta adresine PTR’lerinizi alıp yatırabileceksiniz. ”

Alıcılar için yayınlanan el kitabında, bir petro cüzdanı için kayıt yaptırma işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatımını bulabilirsiniz; Alıcıların, cüzdanlarını kurmak için bir kurulum dosyası indirmesi gerektiriyor. Dijital cüzdanın oluşturulması için veri paketi kurulumu tamamlandıktan sonra, kurulum dosyası kendiliğinden silinecek şekilde yapılandırılmış.

Kılavuz, petro cüzdanını kaydetme ve kurulum adımlarının yanısıra, kullanıcıların özel anahtarlarını da kontrol altında tutuyor. Ancak kullanıcıların her tür kripto para yatırma işlemi için ihtiyaç duyacağı bir ortak anahtar oluşturmasını da istemiyor. Bununla birlikte, NEM blok zincirinin kullanımı ile ilgili de bir açıklama yapıldı:

Venezuela Devleti tarafından başlatılan Blockchain, programlama unsurları NEM blok zinciri adlı bir teknolojik platformla ilişkili olduğu için sağlam güvenlik mekanizmalarına sahiptir.

Kapalı kaynak kodu çalıştıran merkezi sunucuları kullanan Kriptopara NEM, geçtiğimiz günlerde en büyük Japon kripto borsalarından Coincheck’in hacklenmesinin ardından sık sık haberlerde yer aldı ve kripto para piyasalarında 58 milyar yen (~ 539 milyon dolar) kaybetti .

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Petro Ön Satışı 735 Milyon Doları Buldu, Petro Nasıl Alınır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...