Polis baskınında rekor büyüklükte kripto paraya el konuldu

İngiltere polisi,250 milyon dolar değerinde kripto paraya el koydu.

İngiliz polisi, devam eden uluslararası kara para aklama soruşturması çerçevesinde 250 milyon dolar değerinde kripto paraya el koydu. Londra Metropolitan Polisi, bunun dünyada en büyük kripto para el koyma olayı olduğunu bildirdi. Bununla geçen ay kaydedilen rekor da geçilmiş oldu.

Üç hafta önce yapılan operasyonda ise 160 milyon dolarlık kripto paraya el konulmuştu. Söz konusu soruşturma devam ediyor ve olayla ilgili yeni operasyonlar yapılıyor.

Her şey 24 Haziran’da 39 yaşındaki bir kadının kara para aklama şüphesiyle tutuklanmasıyla başlamıştı. Bu olayda ilk kripto para el koyma gerçekleşmişti. Daha sonra kadın kefaletle serbest bırakılmıştı.

Söz konusu kadın ikinci defa sorguya alınmıştı. Ardından da ikinci operasyon geldi. Polis, bu operasyonlarda hangi kripto paraların ele geçirildiği bilgisini paylaşmamayı tercih ediyor.

Soruşturma hala devam ettiği için olayın ayrıntıları ile ilgili bilgi verilmiyor.

Suç dünyası hala en çok nakit para kullanıyor

Londra polisi komiseri Graham McNulty, son operasyon üzerine kripto paraların suç dünyası tarafından kullanılmasına açıklama getiriyor. Ona göre suçlular elde ettikleri paraları aklamak için çeşitli yöntemlere başvuruyorlar. Şöyle diyor:

“Her ne kadar nakit para hala suç dünyasının kralı olarak kalmaya devam etse de dijital platformlar gelişmeye devam ediyor ve biz kara para aklamada kripto para kullanımının arttığını görüyoruz.”

Sonuç olarak detektifler zorlu bir soruşturma sonucu suçluları ve onların kara para aklama operasyonlarının üzerini açtı ve rekor miktarda kripto paraya el koydu.

Dünyada kripto para kullanımı hızla artıyor. Sonuç olarak suç dünyası da bu dijital sektöre ilgi duyuyor. Ancak araştırmalar, suç dünyasının elindeki kripto kullanımının çok düşük oranda olduğunu gösteriyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Polis baskınında rekor büyüklükte kripto paraya el konuldu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...