Riccardo Spagni Monero’daki Görevinden Alındı

Monero’nun en meşhur geliştiricilerinden biri olan Riccardo Spagni, platformdaki görevinden ayrıldı.

Monero ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre Spagni’nin uzun süre boyunca üstlendiği baş geliştirici pozisyonunu bundan böyle Monero’nun yine tanındık isimlerinden olan Snipa üstlenecek.

Görev Değişimi

Monero geliştiricileri kısa süre önce ağı ASIC saldırılarına karşı daha iyi koruyabilmek için RandomX’e geçiş yaptı. Monero’da yaşanan bu gelişme özellikle ASIC konusunda epey faydalı olsa da bu güncellemenin ardından ağdaki pek çok madenci Monero’dan ayrılma kararı aldı.

AMBCrypto tarafından aktarılan bilgilere göre Monero’nun RandomX’e geçmesinin ardından ağdaki madencilerin neredeyse çeyreği ağdan ayrıldı. Monero’nun geliştirici ekibi de bu süreç içerisinde bazı isimlerin görevini değiştirme kararı aldı.

Monero ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre fluffypony adıyla tanınan Spagni bundan böyle ana geliştirici olarak değil, Snipa’nın yedeği olarak görev alacak. Bu noktada Spagni’nin Monero’dan ayrılmadığını, yalnızca görev değiştirdiğini belirtmek gerekiyor.

Bazı Monero takipçileri bu gelişmeyi Spagni’nin Monero’dan ayrıldığı şeklinde yorumladı ancak Spagni, bu yorumları  birer FUD örneği olarak değerlendirdi ve şu yanıtı verdi:

Eğer duyuruyu okursanız Monero’dan ayrılmadığımı anlarsınız. O yüzden bu yorumların herhangi bir manası yok.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Riccardo Spagni Monero’daki Görevinden Alındı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...