Ripple CEO’su davanın reddi talebini mahkemeye sundu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’nin Garlinghouse’a karşı değiştirilmiş şikayetine karşılık olarak davanın reddi talebini mahkemeye sundu.

Ripple ile SEC, 22 Şubat tarihinde ilk kez hâkim karşısına çıkmış, Ripple tarafı burada davanın reddini talep edeceklerini bildirmişlerdi. Bugün Garlinghouse’ın yaptığı açıklamaya göre bu talep yazılı olarak mahkemeye iletildi.

5 sayfalık dilekçede, SEC’nin Garlinghouse’a karşı iddiaları ele alındı ve geçersiz oldukları öne sürüldü. Dosyada, Garlinghouse’un XRP satışlarının bir borsa üzerinden anonim bir şekilde gerçekleştirildiğinden dolayı alıcılarla herhangi bir yatırım sözleşmesi teşkil etmediği vurgulandı. SEC, Garlinghouse’un 357 milyon XRP satarak yasa dışı bir şekilde milyonlarca dolarlık kâr sağladığını iddia ediyordu.

Dilekçede bir kere daha XRP’nin değerinin Ripple’ın duyuruları ve anlaşmalarıyla ilişkili olmadığı, SEC’nin menkul kıymet olmadığını bildirdiği Bitcoin ve Ether gibi diğer dijital varlıklardaki değişimlerle korele olduğu belirtildi. Ayrıca SEC’nin, değiştirilen şikayetinde yer alan iddialarla yetkisini aştığı savunuldu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple CEO’su davanın reddi talebini mahkemeye sundu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...