Ripple CTO’su XRP İle İlgili Hatasını İtiraf Etti!

Ripple CTO’su David Schwartz’ın “hatası” ne?

Blockchain devi Ripple’ın CTO’su David Schwartz, California Üniversitesi ekonomi profesörü Barry Eichengreen ile gerçekleştirdiği röportajında geçmişe dair önemli açıklamalarda bulundu. Ripple CTO’su Schwartz, XRP ve Ethereum hakkında ilk yıllarda ortaya çıkan bir görüş çatışmasını ve bunun detaylarını açıkladı.

Şu an için Ethereum ve XRP arasındaki fiyat rekabeti hala devam etse de ikisinin çok farklı kulvarlarda yer alan kripto para birimleri olduğu biliniyor. XRP kısmen merkezi bir kripto para birimi olup madencilik altyapısına sahip değilken, Ethereum hala madencilik tabanlı ve merkeziyetsiz bir kripto para projesi konumunda.

“XRP Ledger’a Bilerek Akıllı Kontrat Eklemedik”

Buna ek olarak Ethereum’un merkeziyetsiz uygulamalar için akıllı kontrat desteği de bunu eşsiz kılan özelliklerden birisi olarak biliniyor. XRP ise herhangi bir akıllı kontrat desteğine sahip değil. CTO Schwartz, zamanında akıllı kontratları XRP Ledger’a da eklemeyi düşündüklerini ancak bunun başarısız olacağı fikrine vardıklarını belirtti.

Buna rağmen Ethereum’un çok başarılı olduğunu ve akıllı kontratların tuttuğunu vurgulayan Schwartz, kendi fikirlerinin başarısız olduğunu ve ETH’nin başarıya ulaştığını ifade etti. XRP ise tamamen başka bir yola giderek, sınır ötesi ödeme sektörüne yöneldi ve yönelmeye devam ediyor. Schwartz, bunun açık bir hata olduğunu da itiraf etti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple CTO’su XRP İle İlgili Hatasını İtiraf Etti!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...