Ripple davasında önemli gün 15 Temmuz

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında Aralık 2020’den beri devam eden dava sürecinde yeni önemli tarih 15 Temmuz oldu.

Ripple avukatı James K. Filan’ın aktardığına göre mahkeme, 15 Temmuz Perşembe günü telefon yoluyla konferans gerçekleştirme kararı verdi. Davalı, davacı taraf ve mahkeme heyeti, Ripple’ın SEC’nin eski üst düzey yetkililerinden William Hinman’ın mahkemeye çağrılması isteğinin ardından SEC’den gelen red talebini görüşecekler.

Ripple, geçen ay Hinman’a yeminli ifade verdirerek onu sorgulamak istemişti. SEC de bu talebe, Hinman’ın ifadeye çağrılmasının yasaya aykırı olduğunu savunarak karşı çıkmıştı. Son kararı yargıç verecekti.

Ripple şirketi, SEC’nin üçüncü taraflarla iletişimleri ve kurumun kripto para birimlerinin düzenlenmesi hakkındaki politikası ya da Hinman’ın bu konuyla ilgili 2018’deki ses getiren konuşmasından ötürü eski SEC yetkilisinin bilgileri ilk elden verebilecek bir kişi olduğunu öne sürüyor.

SEC, Aralık ayında Ripple ve iki yöneticisine karşı, 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmak suçlamasıyla dava açmıştı. Davanın ardından XRP fiyatı, sert şekilde düşerken fiyat üzerindeki bu etki, tüm kripto paraların yükseldiği dönemde de devam etti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple davasında önemli gün 15 Temmuz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...