Ripple kurucusu endişeli: Küresel finans liderliğimizi kaybedebiliriz

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen, ABD’nin Blockchain teknolojilerinde Çin’in gerisinde kalmasıyla dünyanın finans lideri olma konumunu kaybedebileceğini söyledi.

Ripple kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, dünya finansal sistemini dizayn edecek güç olma konusunda Çin’in çok ciddi ilerlemeler kaydettiğini belirtirken ABD’nin ise kötü bir şekilde gerilerde kaldığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Los Angeles Blokchain Zirvesi’nde konuşan Larsen, ABD’nin, dünyanın finansal sisteminin kontrolü için Çin ile şu anda teknolojik bir soğuk savaş yaşadığını ve Çin’in bu savaşta önde olduğunu kabul etmesi gerektiğini belirtti:

“Oluşacak bir sonraki sistem için Çin lider olma yönünde ilerliyor. Çeşitli teknolojilere 1.4 trilyon dolarlık yatırım taahhüdü verdiler ve blokzincir teknolojisi listelerinin başında…”

  • Ripple, ABD’den ayrılmanın eşiğinde

Çin’in teknolojiye olan dev yatırımlarının yanı sıra ABD’deki sert regülasyon ortamının da finansal inovasyon konusunda yatırımcıların cesur hareket edememesine sebep oluyor:

“Şunu net olarak söylemek zorundayım. ABD’de blokzincir, dijital para ve tüm bu teknolojiler SEC ile başlar, SEC ile biter. Ülkede inovasyonu teşvik etmek yerine, insanların cesaretlendirmek yerine, tam tersini yaptılar. Değişmezsek küresel finans liderliğimizi kaybedeceğiz. Bu çok büyük bir trajediye yol açar.”

Hatırlanacağı üzere Larsen ABD’de regülasyon ortamının değişmemesi halinde Ripple şirketinin ülkeyi terk edebileceğini belirtmişti. Ripple için ilk seçenekler ise Singapur ve İngiltere olarak gösteriliyordu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple kurucusu endişeli: Küresel finans liderliğimizi kaybedebiliriz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...