Ripple ve dev kripto borsası arasında milyon dolarlık transfer!

Binance’dan dikkat çeken XRP transferi!

Fintech devi ve dünyanın en büyük kripto borsası Binance son 24 saat içinde, çok büyük miktarda XRP’nin taşındığı transferler gerçekleştirdi!

Balinalara ait büyük kripto para işlemlerini takip eden popüler bir hesap tarafından, son 24 saat içinde iki kripto devi arasında devasa miktarda XRP transferi yapıldığı tespit edildi.

Ripple ve Binance, toplamda 127,3 milyon XRP’nin transfer edildiği birkaç işlem gerçekleştirdi. Whale Alert tarafından paylaşılan veriler, son 24 saat içinde Ripple ve Binance arasında yaklaşık 72 milyon dolar değerinde olan 127,3 milyon XRP taşındığını gösteriyor. Yani transfer edilen bu dev miktarın USD karşılığı yaklaşık 71.858.922$’a tekabül ediyor.

Ripple ve Binance tarafından 127,3 milyon XRP taşındı!

Ripple 39,1 milyon XRP tokenini Binance’e gönderdi. Hacim bazında dünyanın en büyük kripto borsası ise daha sonra bu fonları kaynağı bilinmeyen cüzdanlara taşıdı.

İkili arasında genellikle benzer transferlerin gerçekleştirildiğine şahit oluyoruz. XRP’nin likiditesini desteklemek için Ripple, Binance’a daha önce de büyük miktarlarda token gönderdi. Bu transferlerde Binance zaman zaman bu fonları, Ripple’a geri gönderir.

Esasen San Francisco merkezli blockchain devi, toplam XRP arzının yarısından fazlasını elinde bulunduruyor. Ve birden fazla platformda, kripto para biriminin benimsenmesi adına piyasaya sık sık yüksek miktarda XRP sürüyor.

Dahası Ripple’nin, çeşitli projelerini finanse etmek için kurumsal ve borsa kaynaklı müşterilerine büyük miktarda XRP sattığı artık herkes tarafından biliniyor. Hatta bu durum SEC tarafından açılan davaya da konu oldu. Ancak bu seferki transfer satıştan ziyade, varığın likiditesini artırmaya yönelik yapılan bir işlem gibi görünüyor.

Bu arada San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Ripple’ın 20 yıl boyunca XRP satışlarına devam edeceği tahmin ediliyor.

Şöyle ki; 100 milyarlık toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan şirket, 2017’de satışlarını yönetmek için bir escrow programı oluşturdu. Hala, yüz milyar dolarlık XRP arzının yarısından fazlasına sahip ve bunun çok büyük bir kısmını esrow olarak bilinen emanet hesaplarda kilitli tutuyor.

XRPArcade tarafından yayımlanan bir rapora göre Ripple, 2017 yılının Aralık ayından bu yana ayda ortalama 200 milyon adet XRP sattı. Bu satış hızıyla, Ripple 20 yıl daha XRP satacak; yani Nisan 2041’e kadar satışlarına devam etmesi bekleniyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple ve dev kripto borsası arasında milyon dolarlık transfer!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...