Ripple ve MoneyGram arasında XRP ortaklığı

Ripple’dan yapılan resmi açıklamada dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden biri olan MoneyGram ile stratejik ortaklık anlaşması imzalandığı bildirildi. Anlaşma kapsamında şirket, MoneyGram’e 50 milyon dolar yatıracak ve MoneyGram de bunun karşılığında XRP’yi para transferlerinde kullanacak.

Blockchain tabanlı ödeme teknolojileri şirketi Ripple, dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden biri olan MoneyGram ile resmen stratejik ortaklık anlaşması imzalandığını açıkladı.

MoneyGram ile gerçekleştirilen bu ortaklığın odak noktasının xRapid ürünü olacağı belirtildi. Ripple’ın xRapid ürünü, doğrudan XRP’nin kullanımını gerektiriyor. MoneyGram ile XRP için önemli bir kullanım alanı ve talep yaratılmış olacak.

MoneyGram’in CEO’su Alex Holmes, konuyla alakalı açıklamasında, “Ödemeler sektörü gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ettikçe platformumuzu iyileştirmeyi sürdürmemiz ve A noktasından B noktasına para transferi için en etkili çözümü sağlamamamız gerekiyor. Ripple’ın xRapid ürünü sayesinde ABD Doları’ndan diğer para birimlerine 7/24 işlem gerçekleştirebileceğiz ve bu da faaliyetlerimizde devrim yaratma potansiyeli taşıyor.” dedi.

MoneyGram, küresel olarak 600 milyar dolarlık havale pazarında faaliyet gösteriyor ve şirket 200’den fazla ülke ile bölgede milyonlarca insana birçok para birimiyle hizmet veriyor.

Öte yandan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ise, “Bu stratejik iş birliği, MoneyGram’in faaliyetlerini büyük ölçüde iyileştirerek dünyadaki milyonlarca insanın gelişmiş verimlilikten faydalanmalarını sağlayacak. Bu sınır ötesi ödemelerin dönüşümüne yardımcı olma konusunda çok büyük bir dönüm noktası ve şirketlerimiz arasında uzun vadeli, çok stratejik bir ortaklık gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Stratejik ortaklığın ilk dönemi iki yıl sürecek.

Ortaklığın duyurulmasının ardından XRP’nin fiyatı yaklaşık yüzde 5.5 yükselişle 0.45 dolara kadar çıktı. XRP, son bir haftada ise yüzde 13 değer kazandı.

Ripple’ın ilk yatırımı, MoneyGram’in yüzde 10 hissesine karşılık hisse başına 4.10 dolar fiyatla 30 milyon dolar olacak. Ayrıca şirkete önümüzdeki iki yıl içinde 20 milyon dolara kadar ek bir yatırım seçeneği de sunuluyor.

MoneyGram’in hisseleri yüzde 145 arttı

Haberin duyurulmasının ardından MoneyGram’in hisseleri, sert yükseldi. 1.43 dolardan işlem gören hisseler, Ripple haberiyle beraber 3.5 dolara kadar tırmandı.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple ve MoneyGram arasında XRP ortaklığı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...