Ripple ve SEC arasındaki davada ortaya çıkan bu gelişme davanın seyrini değiştirebilir mi?

Ripple ve SEC arasındaki dava tam bir psikolojik savaş halini aldı. Ancak dava dosyasına alınan yeni bir gelişme Ripple’ı rahatlatabilir.

Bilindiği giibi Ripple ve SEC arasındaki dava henüz sonuçlanmadı. Davada Ripple’ın yanı sıra iki bağımsız davalı daha bulunuyor. Bunlar Ripple kurucu ortakları Brad Garlinghouse ve Chiris Larsen.

İkilide aynı dava kapsamında menkul kıymet yasalarını ihlal etmekten yargılanıyor. Ancak son günlerde ikili tarafından Ripple ana davası için mahkemeye gönderilen mektup davanın seyrini değiştirecek nitelikte.

Garlinghouse ve Larsen mahkemeye yolladığı dilekçede, SEC komisyon üyeleri Hester Peirce ve Elad L. Roisman ve dolayısıyla SEC’in kendilerine yasayı ihlal ettikleri konusunda adil bir uyarıda bulunmadığını belirtti.

Belgede, SEC komisyon üyeleri Hester Peirce ve Elad Roisman’ın, bir zamanlar popüler olan kripto para web sitesi Coinschedule’nin operatörü Blotics’e karşı ajansın yaptırım eylemine karşı çıkan 14 Temmuz tarihli bir bildirisine yer verildi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, komisyon üyelerinin Coinschedule aleyhindeki yaptırım eyleminin sitenin tanıttığı hangi tokenlerin menkul kıymet olduğunu ve tokenlerin nasıl tanımlandığına dair daha geniş belirsizliği ortaya çıkarma konusundaki eksiklikleri vurguladı.

Ripple avukatları dosyalamalarında, “Kamu Beyanı, Bireysel Davalıların dijital varlıkların ne zaman SEC tarafından menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğine ilişkin önemli düzenleyici belirsizlik olduğuna (ve hala devam ettiğine) dair argümanlarını doğrulamaktadır” dedi.

Avukat Jeremy Hogan, yeni mektubun ana Ripple davasına etkilerini bir Yotube yayınında değerlendirdi. Hogan, davayı kendi lehlerine çevirebileceği için mektubun Ripple için “bir nimet” olduğunu belirtiyor.

Ripple’ın aleyhindeki davadaki savunması, iki önemli konu üzerinde duruyor. XRP token satışlarında kayıt dışı menkul kıymetler satmadıkları ve satsalar bile, SEC’in onlara herhangi bir düzenleyici yasayı ihlal eden eylemleri konusunda adil bir uyarı sağlayamadığı. SEC uyarıp uyarmadığı konusunda etkili bir savunma yapmadı.

Daha önceki duruşmalarda bu konu sözlü olarak savunmalara yansımış SEC, kendisinin bir ihlal için bilgilendirme yapmak zorunda olmadığını dile getirmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple ve SEC arasındaki davada ortaya çıkan bu gelişme davanın seyrini değiştirebilir mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...