Ripple ve SEC, dava tarihlerinde uzlaştı: “Beklenenden kötü”

SEC ile Ripple arasında 2020’nin Aralık ayından bu yana devam eden davada taraflar, 2023’e sarkan dava programı üzerinde uzlaştılar.

Bunun sonucunda, hızlı bir sonuç uman XRP yatırımcıları biraz daha beklemek zorunda kalacaklar.

Ripple tarafı, davanın 2023’e sarkmasına yol açan programı neden kabul ettikleri konusunda eleştiri alırken Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, “Kabul etmeseydik tarihler büyük ihtimalle daha da ertelenecekti.” dedi. Davayı yakından takip eden avukat John E. Deaton ise Ripple’ın başlangıçta ilk yazılı savunmalar için Mayıs ortasını istediğini fakat büyük ihtimalle SEC’nin Ağustos’un kabul edilmemesi durumunda yargıca Aralık ayını önereceğini ifade etti.

Kararın Mart 2023’te gelmesi bekleniyor

Deaton ayrıca üzerinde uzlaşılan programı “Beklenenden daha kötü” olarak yorumladı ve kararın Mart 2023’ün sonunda gelebileceğini aktardı.

Öte yandan Stuart Alderoty ise şu ana kadar SEC davasını takip eden herkese teşekkür etti ve bu yasal mücadeleyi mümkün olan en kısa sürede çözmek için çok çalıştıklarını ekledi.

SEC’yi zaman zaman davayı geciktirmek için her şeyi yaptığını savunan Aldetory, “Karar, 2023’te çıkacak gibi görünüyor.” dedi.

“SEC, ABD vatandaşlarına zarar verdi”

Ripple avukatı, bir kere daha davanın ABD vatandaşlarına zarar verdiğini “Davanın açıldığı gün XRP piyasa değerinden 15 milyar dolar silindi ve SEC, koruduğunu iddia ettiği insanlara zarar verdi.” ifadeleriyle vurguladı. Ayrıca, SEC’yi kripto para piyasalarına yeterli yasal netliği sağlamadığı yönünde eleştirdi.

“Hiçbir davacının bir davayı bu kadar geciktirmek istediğini görmedim”

Diğer ayndan davayı yakından takip eden bir başka avukat Jeremy Hogan ise, “Hiçbir davacının, bir davayı bu kadar geciktirmek istediğini görmedim. Normalde, sadece davalılar geciktirir. Neden bir dava açıp da aradığınız adaleti erteleyesiniz ki?” yorumunu yaptı. Hogan, Ripple davasından 3 ay sonra açılan SEC ve LBRY arasındaki davanın 6 ay içinde sonuçlanacağını da ekledi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple ve SEC, dava tarihlerinde uzlaştı: “Beklenenden kötü””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...