Ripple’dan XRP Hakkında Büyük Değişim Duyurusu!

Beklenen özellik XRP ağına geliyor mu?

2019 yılındaki Bitcoin boğasından beri bir türlü belini doğrultamayan ve devamlı olarak düşüş yaşayan toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, yakında büyük bir değişiklik yaşayabilir. Ripple tarafından yayınlanan güncel bir gönderide, Delft Teknoloji Üniversitesi profesörlerinden Stephanie Roos’un XRP hakkındaki teklifine yer verildi.

XRP’ye Gizlilik Özelliği Gelebilir

Roos, Ripple ağındaki en büyük eksikliklerden birisinin gizlilik olduğuna vurgu yaparak Ripple ağının kripto parası XRP’nin gizlilik odaklı kripto paraya çevrilmesi gerektiğini belirtti. XRP Ledger’ın hız ve düşük işlem ücreti gibi avantajlara sahip olduğunu ifade eden Roos, bununla beraber gizliliğin de gelmesinin birçok finans kurumunun lehine olacağını açıkladı.

Bitcoin’in %100 olmasa da yeteri kadar gizlilik sunduğu biliniyor ve bu da XRP’nin rekabet konusunda güç kaybetmesine yol açıyor. İnsanlar XRP transferlerinde işlemlerini bir uçtan diğer uca takip edebilmekte ve bu durum Bitcoin için de mümkün. Eğer XRP ağında aynı Bitcoin gibi biraz daha fazla gizlilik sunulmasına rağmen anonim takip sağlanabilirse, Roos’a göre XRP fiyatında da artış yaşanabilir.

Ripple yöneticileri tarafından yapılan açıklamada da XRP ağındaki gizlilik ihtiyacının fark edildiği belirtildi. Daha önce de XRP’de gizlilik gündeme gelmiş ancak buna  yönelik bir adım atılmamıştı. XRP fiyatı ise bu haberin ardından %2 gibi bir yükselişle hareketlendiğini gösterdi. 0,20 dolar direncinin kırılması ise XRP’ye beklenen yükselişi getirebilir.
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple’dan XRP Hakkında Büyük Değişim Duyurusu!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...