Ripple’ın eski yöneticisi, binlerce Bitcoin kaybettiğini itiraf etti

AMA (Ask Me Anything) etkinliğine katılan Ripple’ın eski CTO’su Stefan Thomas, Ripple’ın teknolojisini methederken binlerce Bitcoin’ini kaybettiğini de itiraf etti.

XRP yukarı yönlü momentumuna devam ederken dün bir AMA (bana herhangi bir şey sor) etkinliğine katılan Ripple eski CTO’su Stefan Thomas da Ripple‘ın InterLedger teknolojisinden övgüyle söz etti.

Söze 2 yıl bir işte çalıştıktan sonra 2012’de Ripple’a katıldığını belirterek başlayan Thomas, Youtube’daki ünlü “What is Bitcoin” videosunun arkasındaki isim olduğunu ve aynı zamanda da Bitcoin JS’nin (Bitcoin geliştirmeleri için javascript alt yapısını kullanan bir kütüphane sistemi) yazarı olduğunu söyledi.

Sorulara cevap verirken genel kabulü gerçeğe dönüştürmeyi arzuladığı halde Bitcoin blok zincirindeki içsel bazı kısıtlamaların onu yorduğunu belirten Thomas, Ripple’dayken Bitcoin’den 200 kat daha hızlı, 100 kat daha ucuz ve çok daha enerji tasarruflu bir Blockchain geliştirdiklerini söyledi.

Binlerce Bitcoin’ini kaybetmiş

AMA etkinliğinden önce Ripple’ın şu anki CTO’su David Schwartz’ın Thomas’ın tweet’inin altına “Kaybettiği binlerce Bitcoin’i de sorun.” şeklinde yorum yapmasıyla kullanıcılar Thomas’a bu konuyu da sordu. Bu soruyla ilgili olarak Bitcoin hakkındaki videosuyla 7002 BTC kazandığını söyleyen Thomas, anahtarını kaybettiği için onlara ulaşamadığını ve kurtarma şansının da çok az olduğunu söyledi.

XRP, trading, pizza, programlama ve kendisinin Bitcoin’e yönelttiği eleştirilerle ilgili sorulara yanıtlar vermeye çalışan Thomas, daha önce birçok kez Bitcoin’in işe yaramadığını ve Ripple’ın Blockchain’deki sorunlara bir çözüm olduğunu söylemişti.

XRP‘nin işlemleri Bitcoin’e kıyasla daha kolay bir hale getirdiğini belirten Thomas, sorunun Bitcoin’de olmadığını, asıl sorunun onun ödeme protokolünde olduğunu söyledi. İşlem gecikmeleri, enerji kullanımı ve coğrafi merkezileşme gibi Bitcoin’in diğer bazı eksik yönlerine de değinen Thomas, XRP’nin 2015 yılında geliştirilen Interledger teknolojisiyle bu sorunlara çözüm bulduğunu ifade etti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple’ın eski yöneticisi, binlerce Bitcoin kaybettiğini itiraf etti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...