Rus hukuk bürosu: Mt. Gox’tan çalınan 200,000 BTC’yi kurtarabiliriz

Rus hukuk bürosu Zheleznikov and Partners, 2014 yılında dönemin ünlü borsası Mt. Gox’tan çalınan 200,000 BTC’nin kurtarılabileceğini iddia ediyor.

CoinDesk’te yer alan habere göre, Rus hukuk bürosu Zheleznikov and Partners’ın 2014’teki Mt. Gox saldırısı sırasında çalınan yaklaşık 850,000 BTC’den 200,000’inin kurtarılabilmesi için bir önerisi var. Büro, bu paranın soyguna karışan Rus vatandaşlarına karşı açılacak davalarla kurtarılabileceğini iddia ediyor.

Bu kişilerden bazılarının tespit edildiğini bildiren hukuk ekibi, “Henüz tüm kişilerin kimliklerini bilmediğimizi açıkça belirtmek istiyoruz. Mevcut bilgileri bir araya getirecek polis soruşturmasıyla kimliklerinin ortaya çıkacağına inanmak için güçlü nedenlerimiz var. Ceza davası başlatıldıktan sonra hızlı bir şekilde ortaya çıkacaklarını ve mağdurları tazmin edeceklerini umuyoruz.” diyor.

%75’e varan komisyon

Çalınan bu Bitcoin’lerin kurtarılması için bir yol bulduğunu öne süren hukuk bürosu, ciddi bir ücret talep ediyor. Büro, saatlik ücretin yanı sıra kurtarılan BTC’lerin yüzde 50-75’ini kendine alacak. Ödeme, yalnızca BTC’lerin geri kazanılması durumunda kabul edilecek.

Mt. Gox, 2014 yılında yaklaşık 850,000 BTC’yi çaldırdığını bldirmişti. Bu Bitcoin’lerin toplam değeri o sırada 450 milyon doların üzerindeydi. Bugün ise 9 milyar dolara yakın.

Güvenlik şirketi WizSec, hepsi olmasa da kaybolan BTC’lerin çoğunun borsadaki çevrim içi cüzdanlardan 2011 – 2014 yılları arasında çalındı.

2017 yılında yakalanan ve bir zamanların popüler borsası BTC-e’nin başında yer alan Rus vatandaşı Alexander Vinnik, Mt. Gox’tan çalınan Bitcoin’leri aklamakla suçlanıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Rus hukuk bürosu: Mt. Gox’tan çalınan 200,000 BTC’yi kurtarabiliriz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...