Sadece 3 günde 700 milyon doları geçti: SushiSwap çılgınlığı

Yeni ve henüz denetlenmemiş bir merkeziyetsiz finans protokolü SushiSwap,  habere göre protokolün resmen açıklanmasının ardından 3 gün içinde müthiş bir yükseliş kaydetti.

Bir Uniswap fork’u olan SushiSwap’taki toplam kilitli değer 700 milyon dolara ulaştı. SushiSwap, Uniswap’ın evrimleşmiş bir modeli olduğunu iddia ediyor.

SushiSwap’ın, UniSwap’tan ayıran ise yönetim token’ı olan SUSHI. Bilindiği üzere UniSwap’ın henüz bir yönetim token’ı yok ve likidite sağlayıcılarına toplanan işlem ücretlerini veriyor. Diğer yandan SushiSwap ise likidite sağlayıcılarına, protokolün mainnet’i 2 hafta içinde devreye girdiği zaman SUSHI’leri vermeye başlayacak.

Uniswap şu anda, hangi havuzda olduğu farketmeksizin likidite sağlayıcılarına tüm işlem ücretlerinin yüzde 0,30’unu ödül olarak veriyor. SushiSwap’ta ise yüzde 0.25’lik rakamın yanında yüzde 0.05’lik bölüm de SUSHI’ye çeviriliyor ve ödüller bu şekilde dağıtılıyor. Sonuç olarak en çok likiditeyi sağlayan kullanıcılar en çok SUSHI token’larına sahip oluyor. Bu token’lar alınıp satılabildiği gibi aynı zamanda yönetim oylarında da kullanılabiliyor. SushiSwap’ta kilitlenen müthiş rakam, likidite sağlayıcılarının şu anda 3,62 dolar seviyelerinde olan SUSHI token’larını toplamak için ne kadar istekli olduklarını gösteriyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Sadece 3 günde 700 milyon doları geçti: SushiSwap çılgınlığı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...