Samsung, Blockchain’e her geçen gün daha fazla yaklaşıyor

Halihazırda Bitcoin madenciliği cihazları üreten elektronik devi Samsung, şimdi de küresel tedarik zinciri ağının sevkiyatlarını izlemek ve takip etmek için Blockchain platformunu kullanmayı düşünüyor.

Halihazırda Bitcoin madenciliği cihazları üreten elektronik devi Samsung, şimdi de küresel tedarik zinciri ağının sevkiyatlarını izlemek ve takip etmek için Blockchain platformunu kullanmayı düşünüyor.

Bloomberg’in haberine göre Samsung, uluslararası sevkiyatlarını takip etmek için Blockchain tabanlı bir defter sistemi üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda Samsung bu teknolojinin kullanımının nakliye maliyetlerini yüzde 20 düşüreceğini düşünüyor.

Habere göre Samsung’un yan kuruluşu olan Samsung SDS’nin bu platformu geliştirdiği söyleniyor.

SDS’nin başkan yardımcısı Song Kwang-woo Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Blockchain, üretim endüstrilerinin sevkiyat zincirleri üzerinde muazzam bir etkiye sahip olacak ve aynı zamanda dijital dönüşümümüzü körükleyecek temel bir platform.” ifadelerini kullandı.

Rapora göre SDS, 2018 yılında 500 bin ton hava taşımacılığı ve 1 milyon civarında konteyner sevkiyatı yapacak. Bu da on milyonlarca dolar değerinde ürün taşıyacakları anlamına geliyor.

Blockchain tabanlı bir sisteme dönülmesinin firmanın yüksek maliyetli nakliye belgeleri gibi ek maliyetlerini azaltmasına ve piyasa hareketlerine daha hızlı yanıt vermesine imkan tanıyacağı düşünülüyor.

Samsung, tedarik zincirinde Blockchain teknolojisini benimseyen tek büyük firma değil. IBM, NTT Data ve Air France gibi büyük şirketler de ağlarına ek verimlilik getirmek için Blockchain teknolojisi üzerinde çalışıyorlar.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Samsung, Blockchain’e her geçen gün daha fazla yaklaşıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...