Sektörün büyük isimleri, Libra için ne dedi? “Kemerlerinizi bağlayın”

Birçok tartışmayı da beraberinde getiren Facebook’un kripto parası Libra için sektörün büyük isimleri neler söyledi?

Facebook, kripto parası Libra’yı resmi olarak duyurdu. Libra, beraberinde birçok tartışmayı getirirken genel hava, kripto paraların geneline olumlu yansıyacağı yönünde.

Peki, sektörün ileri gelenleri Libra hakkında ne düşünüyor? Bloomberg’e konuşan kripto para alanından önemli isimlerin görüşleri şu şekilde:

Michael Novogratz (Galaxy Digital’in CEO’su, Bitcoin yatırımcısı)

“Libra, kripto paraların güvenilirliğini tasdik etmesi yönüyle ezberleri bozuyor. Şu anda dünyanın en büyük şirketlerinin çoğu sektöre adımını atıyor. Blockchain’in ve kripto paraların dünyanın finansal ve tüketici altyapısının bir parçası olması artık zaman meselesi. Bu gelişme, Bitcoin ve tüm kripto para ekosistemi için epey olumlu.”

Jeremy Allaire (Poloniex’in ana şirketi Circle’ın CEO’su)

“Bu, kripto para ekosistemi için muazzam bir dönüm noktası. Merkeziyetsiz platformlara ve açık finans alanına yönelik daha kapsamlı adımların atılmasına öncü olması ve dünyadaki her insanı tamamen internete dayalı bir finans sistemine entegre etmesi bakımından da son derece olumlu bir gelişme. Ayrıca bu, insanların uluslararası ekonomik sistemin işleyiş biçiminin değişmesinde kripto paraların ve onların altyapısının önemli bir rol oynayacağını anlamaya başladığı bir geçiş noktası.”

Joseph Lubin (Ethereum’un kurucu ortağı, ConsenSys’in CEO’su)

“Sistem merkezi veya federatif bir modelde çalışsa bile, ki öyle gözüküyor, insanların varlıkları ve kimlikleriyle ilgili daha fazla kontrol sahibi olması ve kendi cüzdanlarıyla gerçekleştirdikleri P2P ödemeleriyle her şeyin daha da kolaylaşması, iyi bir kilometre taşı olabilir. Merkeziyetsiz teknoloji temelleri üzerine insanları eğitmeye 4 yıl önce başladık. Daha önce de söylediğimi yine söyleyeyim: Dünyanın geri kalanını bu alana taşıyamazsak başarısız olduğumuzu düşünürüm.”

Jeff Dorman (Varlık yönetimi şirketi Arca’nın CIO’su)

“Facebook’un ve hatta JPMorgan’ın dijital varlık dünyasına girişleriyle ilgili farklı görüşler olsa da, onların 1 gününün herhangi bir kripto para şirketinin 10 yılından daha büyük olacağı bir gerçektir. Sonuç olarak, Facebook’un kripto para ekosisteminin yararına olduğu su götürmez bir gerçektir.”

Travis Kling (Kripto varlık yönetimi şirketi Ikigai’nin kurucusu)

“Libra sayesinde, Facebook’un aylık 2.5 milyar aktif kullanıcısı dijital varlıklarla tanışacak ve bu merkeziyetsiz kripto para varlıkları için epeyce olumlu bir şey. Libra mevcut sabit kripto paralarla rekabet edebilir ancak Bitcoin’le rekabet etmesinin bir yolu yoktur. Sadece Bitcoin’e açılan bir kapı olacaktır.”

Barry Silbert (Risk sermayesi şirketi Digital Currency Group’un CEO’su)

“Facebook’un kripto parasının piyasaya sürülmesi, dijital varlıkların dünya çapında kabul görmesinde itici faktör işleviyle tarihe geçecek. Netscape tarayıcısının piyasaya sürülmesi gibi önemli ve dönüştürücü olarak hatırlanacak. Emniyet kemerlerinizi bağlayın.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Sektörün büyük isimleri, Libra için ne dedi? “Kemerlerinizi bağlayın””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...