“Son Bitcoin’i çıkaran kimse olmayacak”

Kripto para fonu Ember Fund’un danışmanı ve bilgisayar programcısı Marius Kraemer, son Bitcoin’i çıkaran kimsenin olmayacağını iddia etti.

Kripto para fonu Ember Fund’un danışmanı Marius Kraemer, Hacker Noon’daki yazısında “Son Bitcoin’i kim çıkaracak?” sorusuna yanıt aradı.

Şimdiye kadar yaklaşık 18.2 milyon adet Bitcoin çıkarıldı ve bilindiği üzere, hesaplamalara göre toplam 21 milyon arzdan kalan 2.8 milyonun çıkarılması 120 yıl sürecek. Bu da 2140 yılına tekabül ediyor. Peki son Bitcoin’i kim çıkaracak?

Kraemer’e göre, son Bitcoin, kimse tarafından çıkarılmayacak. Bilgisayar programcısı, bu iddiasını şunlara dayandırıyor:

  • “İnsanlık olmayacak (%30 ihtimal)”
  • “Blockchain’in yerini başka bir şey alacak, belki beyin dalgası iletişim cihazları aracılığıyla bilinçler arası iletişim ya da telapati (%90 ihtimal)”
  • “Bitcoin’in yerini farklı bir Blockchain alacak ve önemini yitirecek (%80 ihtimal)”
  • “Bitcoin, proof-of-work’ü (PoW) kullanmayı bırakacak ya da arz limitleri artırılacak. Bu muhtemelen önümüzdeki 10-20 yıl içinde olacak (%60 ihtimal)”

Bu tahminler ve ihtimal yüzdeleri üzerinden bir hesaplama yapan Kraemer, son Bitcoin’in biri tarafından çıkarılma olasılığının %0.84 ile çok küçük bir olasılık olduğunu ileri sürüyor.

Kraemer, son iki maddenin büyük olasılıkla 10-20 yıl içinde gerçekleşeceğini iddia ediyor.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on ““Son Bitcoin’i çıkaran kimse olmayacak””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...