Stellar (XLM), MoneyGram haberiyle son 1 ayın en güçlü ivmesini yakaladı

Stellar Geliştirme Vakfı, 81 yıllık para transferi devini satın almak için MoneyGram International ile temasa geçti. 

Bloomberg’in ismi belirtilmeyen kaynaklara dayandırdığı haberine göre Stellar, olası anlaşma konusunda özel sermaye şirketi Advent ile birlikte hareket ediyor. Şu anda satın alıp almama tarafında verilmiş olan net bir karar ise yok.

Stellar firması daha öncesinde CDBC (Merkez Bankası Dijital Parası) ve devletlerarası para transferleri üzerine çalışmalar sürdürüyordu. Advent International şirketinin ise 42 ülkede 375 şirkete 56 milyar dolarlık yatırımı var. Dolayısıyla, halihazırda kurulan ortaklık ve görüşmeler ciddi önem arz ediyor.

MoneyGram, sınır ötesi ödemelerin yapılmasında tercih edilen bir şirket olarak kabul görüyor. Çevrim içi ödemelerde kullanımı ve COVID-19 sürecinde de çevrim içi ödemelerin sayısının artması, MoneyGram’ın önemini artırıyor. Şirket NASDAQ’ta listeleniyor ve bir sene önce değeri yaklaşık 3 dolar iken, günümüzde 12 dolara denk.

Görüşmelerin başlamasına karşın, detaylar kamuya tam anlamıyla açıklanmadı. Özellikle, Stellar ve Advent firmalarının ortak bir karara varıp varamayacağı merak konusu.

MoneyGram 2019’da Ripple şirketiyle benzer bir görüşme yapmıştı. Ripple, MoneyGram’in yüzde 10’luk hissesini almış ve şirkete 50 milyon dolar yatırım yapmıştı. Aradan üç yıl geçtikten sonra yatırımının üçte biri çekildi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple firmasına dava açması sonucu Ripple ile olan ortaklığını sonlandırdı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Stellar (XLM), MoneyGram haberiyle son 1 ayın en güçlü ivmesini yakaladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...