Stellar’ın kurucusu TRON’a yüklendi: Tam bir çöp

Stellar’ın (XLM) kurucusu Jed McCaleb, Justin Sun tarafından kurulan TRON (TRX) projesinden ‘tam bir çöp’ şeklinde bahsetti.

Stellar, Ripple, Mt. Gox ve e-Donkey’in kurucu ortağı olan Jed McCaleb, Tron’dan ‘tam bir çöp’ olarak bahsetti.

Ripple’in yönetim kurulunun misyonuyla kişisel farklılıklar nedeniyle Ripple’dan çatallayarak Stellar’ı yaratan McCaleb, kripto para piyasasının iyiye gittiği görüşünde.

Yahoo Finance’e konuşan Stellar‘ın kurucusu, bununla birlikte kripto para projelerinin yüzde 90’ının zırvalıktan ibaret olduğunu belirterek “Değişimi dört gözle bekliyorum. Örneğin TRON gibi projeler tam anlamıyla bir çöp” dedi. Ancak McCaleb, TRON’un neden ‘çöp bir proje’ olduğuna ilişkin herhangi bir şey söylemedi.

McCaleb ve diğerleri, şirketin misyonunun eşler arası ödeme sistemi vizyonundan çok uzaklaştığını düşündüklerinde Ripple Laps’dan ayrılarak Stellar’ı geliştirdiler. Stellar’ın kurucusu McCaleb daha sonra Ripple’larını satarak fiyatın düşmesine yol açtığı gerekçesiyle Ripple tarafından dava edildi.

Stellar’ın blok zinciri 30 Aralık’ta 1024 işlem gerçekleştirdi. Ripple’da bu rakam ise 396,354’tü. Aynı zaman diliminde TRON 2,845,490 işlem gerçekleştirdi ve Bitcoin ise 267,463.

Zirve noktasında yaklaşık 1 dolardan işlem gören XLM, şu sıralarda 0,11 dolardan el değiştiriyor. Dijital para, 2,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük altıncı dijital para konumunda.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Stellar’ın kurucusu TRON’a yüklendi: Tam bir çöp”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...