Teksas, bankaların kripto para saklamasına onay verdi

Teksas Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, eyalete bağlı olan bankalara kripto varlık saklama izni verdi.

10 Haziran’da yapılan açıklamada bankaların kendileri tarafından yapılacak olan standart riske dayalı değerlendirmelerin kripto para saklama hizmeti sağlamak için yeterli olduğu belirtildi. Açıklamada, “Bir bankanın sunmayı tercih edeceği sanal para saklama hizmetleri, bankanın uzmanlığına, risk iştahına ve iş modeline bağlı olacaktır. Örneğin banka, müşterilerinin kendi sanal para birimleri üzerinde doğrudan kontrolü olmasına izin vermeyi ve yalnızca müşterinin bu sanal para birimiyle ilişkili özel anahtarlarının kopyalarını saklamayı seçebilir. Alternatif olarak banka, müşterinin sanal para birimini doğrudan bankanın kontrolüne devredeceği bir hizmet sunabilir ve müşteri adına banka tarafından tutulan yeni özel anahtarlar oluşturabilir.” denildi.

ABD’de federal bankacılık regülatörü OCC de geçen yıl bankaların kripto para saklama hizmeti vermelerine yeşil ışık yakmıştı.

ABD’de bazı eyaletler, kripto para yanlısı yaklaşımlarıyla öne çıkıyor. Wyoming gibi Teksas da onlardan biri. Halihazırda eyalette faliyet gösteren birçok Bitcoin madencilik tesisi var. Yakın zaman önce Marathon Digital, Teksas’ta 73 binden fazla Bitcoin madencilik ekipmanı barındırılacak bir tesis kurma planını açıklamıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Teksas, bankaların kripto para saklamasına onay verdi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...