Telegram SEC’nin Taleplerini Reddediyor

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), Telegram’ın ICO davasıyla ilgili yeni bilgiler paylaştı.

SEC tarafından yapılan açıklamalara göre Telegram, bu ICO’yla bağlantılı olduğu düşünülen banka hesap kayıtlarını SEC ile paylaşmayı reddediyor.

Dava Sürüyor

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), düzenlediği ICO ile 1.7 milyar dolar yatırım alan Telegram’a Ekim 2018’de dava açtı. SEC’nin açıklamalarına göre Telegram’ın düzenlediği bu ICO’nun yasal bir geçerliliği yoktu ve Telegram bu ICO’yu düzenleyerek yasaları ihlal etmişti.

Telegram bu ICO’dan topladığı paralarla Telegram Open Network (TON) adlı platformu geliştirmeye başladı. Bu Blockchain platformunun aslında 31 Ekim’de kullanıma hazır hale gelmesi gerekiyordu. Ancak SEC’ye karşı yasal bir mücadele veren Telegram, bu davayı gerekçe göstererek platformun açılış tarihini erteledi.

Yatırımcılarla görüşen Telegram, onların da rızasını alarak platformun açılış tarihini 30 Nisan 2020’ye çekti. Telegram bu süreç içerisinde SEC’yle mücadele etmeye devam ediyor. Ancak görünüşe göre bu davada bazı pürüzler var.

Bilgileri Paylaşmıyor

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu, Telegram’ın topladığı 1.7 milyar dolarlık yatırımın ne şekilde harcandığını görebilmek için Telegram’dan konuyla ilgili banka kayıtlarını istiyor.

SEC tarafından yapılan açıklamalara göre Telegram’ın son iki sene içerisinde bu parayla neler yaptığının ortaya çıkması davanın gidişatı için büyük önem taşıyor. The Block tarafından yapılan habere göre ise Telegram yetkilileri bu belgeleri SEC ile paylaşmaya yanaşmıyorlar.

Telegram ile SEC arasındaki bu mücadele ilerleyen zamanlarda ne yönde ilerleyecek henüz bilinmiyor. Ancak Telegram en azından şu an için bu mücadeleyi sürdürecek gibi görünüyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Telegram SEC’nin Taleplerini Reddediyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...