TIME Dergisi, Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

TIME Magazine aboneleri dijital abonelikleri için kripto para birimi kullanarak ödeme yapabilecekler.

Kripto para birimleri, son dönemlerde her zamankinden daha popüler ve bunun doğal bir sonucu olarak son zamanlarda sektöre giren isimlerin sayısında da artış yaşanıyor. Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul eden Tesla gibi şirketleri ve portföylerine kripto para birimi ekleyen çeşitli yatırım şirketlerini buna örnek gösterebiliriz.

Bu isimler arasından en sonuncusu, 19 Nisan 2021’de kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul ettiğini duyuran TIME Magazine oldu. Söz konusu gelişme, web sitelerinde resmi bir açıklama ile duyuruldu.

Bu yeni gelişmenin bir parçası olarak, TIME Magazine aboneleri dijital abonelikleri için kripto para birimi kullanarak ödeme yapabilirler. TIME Magazine ve Crypto.com arasındaki yeni bir ortaklık söz konusu gelişmenin hayata geçmesini sağladı. Şimdilik, bu seçenek yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki müşteriler tarafından kullanılabilir, ancak ekibin önümüzdeki aylarda dünyanın geri kalanına genişleme planları olduğu bildirildi. Crypto.com’u kullanarak ödeme yapmayı tercih eden müşteriler için de, site Crypto.com’un resmi kripto para birimi olan CRO kullananlara %10’a varan para iadesi sunduğu için finansal bir avantaj da var.

Bunun gibi adımların, kitleler arasında kripto para kullanımını normalleştirmede fayda sağladığını söylemek yanlış olmaz.

TIME Baş Teknoloji Sorumlusu Bharat Krish şirketin her zaman yeni teknolojileri benimsemek ve yenilikçi şirketlerle çalışmak istediğini, TIME’ın nihayet bir ödeme seçeneği olarak kripto para birimi sunabilmekten heyecan duyduğunu söyledi.

Söz konusu gelişmenin, derginin dijital varlıklarla ilgili ilk çalışması olmadığını belirtmekte fayda var. Mart 2021’de, biri özel olarak NFT şeklinde tasarlanan 3 TIME kapağı, fungible token olarak satışa sunuldu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “TIME Dergisi, Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...