Tron CEO’su Justin Sun’dan sürpriz El Salvador kararı!

Tron CEO’su Justin Sun, Bitcoin’i resmi para yapacağını açıklayan ilk ülke El Salvador ile ilgili süpriz bir karar aldı.

Orta Amerika ülkesi El Salvador geçtiğimiz hafta Miami’deki Bitcoin konferansı sırasında çok önemli bir karar aldıklarını açıklamış ve Bitcoin’i resmi para olarak tanıyacaklarını belirtmişti.

Bu karar kripto dünyasında büyük heyecan yarattı. Bitcoin tarihinde ilk defa bir devlet tarafından benimsendi ve resmi para olarak kabul ediliyor.

Başta Binance CEO’su Changpen Zhao ve Tron CEO’su Justin Sun, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin bu kararından memnuniyet duyduklarını açıkladı. Aynı zamanda Bukele’nin kararının ardından Tron CEO’su harekete geçti.

Tron CEO’su El Salvador’a ofis açan ilk kripto organizasyonu olacaklarını açıkladı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, JUstin Sun’ın bu açıklamasına kayıtsız kalmadı ve resmi Twitter hesabından Justin’in tweetini alıntılayarak ona cevap verdi.

Bukele, attığı twitte El Salvador’un avantajlarını şöyle sıraladı:

 1.Harika hava, birinci sınıf sörf plajları, satılık sahil mülkleri.

 2. Dünyada emlak vergisi olmayan birkaç ülkeden biri.

3. Yasal bir para birimi olacağından #Bitcoin için sermaye kazancı vergisi yoktur.

4. Kripto girişimcileri için anında kalıcı ikamet.

Bazı ülkelerdeki kripto baskıları nedeniyle şirketlerin kendilerine daha özgürlükçü bir ortam vadeden El Salvador’a merkez açacağı belirtiliyor.

Öte yandan son günlerde El Salvador Devlet Başkanı’nın aldığı kararı siyasi baskılar nedeni ile geri çekebileceği söylentileri çıkmıştı. Ancak Nayib Bukele yaptığı açıklamada karşısına çıkacak engelleri aşacağını ve vazgeçmeyeceğini belirtti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Tron CEO’su Justin Sun’dan sürpriz El Salvador kararı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...